La Roche Posay Pure Vitamin C krem 40ml

Brendi

48,50 

Ky krem ​​për fytyrën me vitaminë C është një hidratues i përditshëm që ndihmon lëkurën të shëndoshet dhe të zbardhet dukshëm dhe të zvogëlojë shfaqjen e linjave të imta dhe rrudhave. Kjo formulë e lehtë dhe hidratuese me vitaminë C të pastër dhe acid hialuronik të fragmentuar ndihmon në përmirësimin e ndjesisë së fortë të lëkurës.

 • Kremi me vitaminë C shëndosh dukshëm lëkurën
 • Hidraton për të mbushur rrudhat në sipërfaqen e lëkurës
 • E lë ngjyrën më të njëtrajtshme dhe redukton skuqjen e dukshme
 • Teksturë e lehtë që përthithet shpejt, e përshtatur për lëkurën normale në atë të kombinuar
 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

La Roche Posay Pure Vitamin C krem 40ml

Ky krem ​​për fytyrën me vitaminë C është një hidratues i përditshëm që ndihmon lëkurën të shëndoshet dhe të zbardhet dukshëm dhe të zvogëlojë shfaqjen e linjave të imta dhe rrudhave. Kjo formulë e lehtë dhe hidratuese me vitaminë C të pastër dhe acid hialuronik të fragmentuar ndihmon në përmirësimin e ndjesisë së fortë të lëkurës.

Shqetësimi i lëkurës:

 • Rrudha, vija të holla
 • Humbja e ndjenjës së fortë
 • Lëkurë e ndjeshme

Lloji i lëkurës:

 • Të gjitha llojet e lëkurës
 • Kremi me vitaminë C shëndosh dukshëm lëkurën
 • Hidraton për të mbushur rrudhat në sipërfaqen e lëkurës
 • E lë ngjyrën më të njëtrajtshme dhe redukton skuqjen e dukshme
 • Teksturë e lehtë që përthithet shpejt, e përshtatur për lëkurën normale në atë të kombinuar

PËRBËRËSIT KRYESOR:

Vitamina C e pastër: E njohur gjithashtu si acidi L-askorbik, ky përbërës rekomandohet zakonisht nga dermatologët. Brenda formulave tona, kjo vitaminë e tretshme në ujë është e njohur për vetitë e saj antioksiduese dhe të dukshme kundër plakjes.
Acidi hialuronik (HA): Një polisakarid (polimer karbohidratesh) që gjendet natyrshëm në lëkurë. Kur përdoret në një formulë, HA është një hidratant efektiv që mund të mbajë një sasi të madhe uji për të ndihmuar në ruajtjen e lagështisë së lëkurës.
Madecassoside: Me prejardhje nga bima Centella Asiatica, madecassoside është i njohur për vetitë e tij ushqyese.
Glicerina: Rrjedh nga burimet bimore, është një hidratues i shkëlqyer. Ndihmon në hidratimin e lëkurës duke thithur ujin nga mjedisi përreth.

Mënyra e aplikimit:

Hapi 1: Pas pastrimit të plotë të lëkurës, aplikojeni në fytyrë dhe qafë në mëngjes dhe/ose në mbrëmje.

Hapi 2: Mund të përdoret vetëm ose nën një hidratues.

Hapi 3: Përdorni në lidhje me mbrojtjen SPF.

Lloji

krem

Paketimi

40ml

Brendi

La Roche Posay

Origjina

France

SKU: 3337872413711 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara