La Roche Posay Redermic Retinol krem 30ml

Brendi

48,50 

Ky krem ​​për fytyrën me retinol të pastër kundër plakjes ndihmon në reduktimin e dukshëm të dukjes së linjave të holla, rrudhave dhe njollave të moshës. Kjo formulë e vlerësuar me çmime ndihmon gjithashtu në zvogëlimin e dukshëm të dëmtimit të parakohshëm të diellit dhe është mjaft e butë për lëkurën e ndjeshme.

 • Kremi Retinol redukton dukshëm rrudhat e buzës së sipërme, ballit dhe këmbëve të sorrës
 • Zvogëlon dukshëm pamjen e dëmtimit të parakohshëm nga dielli
 • Ndihmon në lëmimin e strukturës së lëkurës
 • Struktura e lehtë, prej kadifeje, jo e yndyrshme e lë lëkurën të butë dhe me shkëlqim
 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

La Roche Posay Redermic Retinol krem 30ml

Ky krem ​​për fytyrën me retinol të pastër kundër plakjes ndihmon në reduktimin e dukshëm të dukjes së linjave të holla, rrudhave dhe njollave të moshës. Kjo formulë e vlerësuar me çmime ndihmon gjithashtu në zvogëlimin e dukshëm të dëmtimit të parakohshëm të diellit dhe është mjaft e butë për lëkurën e ndjeshme.

Shqetësimi i lëkurës:

 • Rrudha të thella
 • Linjat e imëta
 • Dëmtimi i parakohshëm nga dielli
 • Lëkurë e ndjeshme

Lloji i lëkurës:

 • Të gjitha llojet e lëkurës

Si masë paraprake, shmangni përdorimin e produkteve që përmbajnë retinol gjatë shtatzënisë dhe gjatë ushqyerjes me gji.

 • Kremi Retinol redukton dukshëm rrudhat e buzës së sipërme, ballit dhe këmbëve të sorrës
 • Zvogëlon dukshëm pamjen e dëmtimit të parakohshëm nga dielli
 • Ndihmon në lëmimin e strukturës së lëkurës
 • Struktura e lehtë, prej kadifeje, jo e yndyrshme e lë lëkurën të butë dhe me shkëlqim

PËRBËRËSIT KRYESOR:

Retinol i pastër: Një derivat i vitaminës A (acidi retinoik) që rekomandohet gjerësisht nga dermatologët. Kur përdoret në formulat tona, ndihmon në promovimin e qarkullimit të qelizave sipërfaqësore dhe përmirëson pamjen e linjave të holla dhe rrudhave.
Acidi lipo-hidroksi: I njohur gjithashtu si LHA, është një derivat i acidit salicilik dhe ka veti eksfoluese dhe rinovuese të sipërfaqes së lëkurës.
Glicerina: Rrjedh nga burimet bimore, është një hidratues i shkëlqyer. Ndihmon në hidratimin e lëkurës duke thithur ujin nga mjedisi përreth.
Uji termal i burimit La Roche-Posay: Një ujë qetësues me burim në qytetin La Roche-Posay në Francë dhe një përbërës thelbësor në shumicën e produkteve tona. Ai përmban një kombinim unik të mineraleve, elementëve gjurmë dhe një përqendrim të lartë të selenit, një antioksidant natyral.

Mënyra e aplikimit:

Hapi 1: Pas pastrimit, aplikojeni në mbrëmje në fytyrë dhe qafë.

Hapi 2: Mund të përdoret vetëm ose nën një hidratues

Hapi 3: Përdoreni në lidhje me mbrojtjen SPF çdo ditë.

Shmangni zonën e syve.
Rekomandohet për përdorim gjatë natës.
Nëse lëkura është e ndjeshme gjatë përdorimit të parë, hiqni hapësirën e aplikimit.

Lloji

krem

Paketimi

30ml

Brendi

La Roche Posay

Origjina

France

SKU: 3337875660549 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara