Cicaplast Baume B5+ 100ml

Brendi

23,90 

Krem qetësues me shumë përdorime hidraton lëkurën e plasaritur, të plasaritur, të dridhur dhe irritimet e lëkurës së thatë. Mbrojtës jo i yndyrshëm i lëkurës lehtëson lëkurën e thatë dhe të ashpër, ndërsa mbron nga efektet tharëse të erës dhe të ftohtit.

 • I përshtatshëm për foshnjat deri në 1 javë
 • Ndihmon në lehtësimin dhe mbrojtjen e lëkurës së plasaritur, të plasaritur dhe të plasaritur
 • Zbut shenjat e dukshme të irritimeve të lëkurës së thatë dhe lëkurës së ndjeshme
 • Ofron lehtësim të përditshëm për lëkurën e thatë deri në shumë të thatë
 • Mbron nga efektet e tharjes së erës dhe të ftohtit
 • Ndihmon në trajtimin dhe parandalimin e skuqjes së pelenave
 • Rehatia dhe hidratimi i lëkurës ndihet i rivendosur
 • I përshtatshëm për pacientët që i nënshtrohen kimioterapisë dhe rrezatimit.
 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

CICAPLAST BALM B5 PËR ACARIMET E LËKURËS SË THATË

Krem qetësues me shumë përdorime hidraton lëkurën e plasaritur, të plasaritur, të dridhur dhe irritimet e lëkurës së thatë. Mbrojtës jo i yndyrshëm i lëkurës lehtëson lëkurën e thatë dhe të ashpër, ndërsa mbron nga efektet tharëse të erës dhe të ftohtit.
Kremi terapeutik hidratues mbron lëkurën e dridhur nga skuqja e pelenave dhe ndihmon në izolimin e lagështirës, ​​ndërsa ndihmon në trajtimin dhe parandalimin e skuqjes së pelenave. I pershtatshem per te rritur, femije dhe bebe nga 1 jave e lart.
Shqetësimi i lëkurës:
-Lëkurë e ashpër, e plasaritur
-Irritime të thata të lëkurës në fytyrë dhe trup
-Lëkurë e plasaritur, e plasaritur
-Skuqja e pelenave
-Lëkurë e ndjeshme
Lloji i lëkurës:
-Të gjitha llojet e lëkurës
Mosha:
-I përshtatshëm për foshnjat deri në 1 javë
-Ndihmon në lehtësimin dhe mbrojtjen e lëkurës së plasaritur, të plasaritur dhe të plasaritur
-Zbut shenjat e dukshme të irritimeve të lëkurës së thatë dhe lëkurës së ndjeshme
-Ofron lehtësim të përditshëm për lëkurën e thatë deri në shumë të thatë
-Mbron nga efektet e tharjes së erës dhe të ftohtit
-Ndihmon në trajtimin dhe parandalimin e skuqjes së pelenave
-Rehatia dhe hidratimi i lëkurës ndihet i rivendosur
-I përshtatshëm për pacientët që i nënshtrohen kimioterapisë dhe rrezatimit.
PËRBËRËSIT KRYESOR:
Vitamina B5: Panthenol (provitamin B5) është një përbërës kyç i përdorur në disa formula La Roche-Posay për të ndihmuar lëkurën të ndihet e qetë dhe e hidratuar.
Gjalpë Shea: Me burim të qëndrueshëm në Burkina Faso. Formulat me gjalpë shea ndihmojnë në rivendosjen e shtresës hidrolipidike të lëkurës dhe ndihmojnë lëkurën të ndihet e qetë.
Glicerina: Rrjedh nga burimet bimore, është një hidratues i shkëlqyer. Ndihmon në hidratimin e lëkurës duke thithur ujin nga mjedisi përreth.
Dimetikoni: Një polimer me bazë silikoni i përdorur si mbrojtës i lëkurës për të ndihmuar në reduktimin e humbjes së ujit. Është një nga përbërësit kryesorë në Cicaplast Balm B5 për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës së plasaritur, të plasaritur dhe të plasaritur.
Madecassoside: Me prejardhje nga bima Centella Asiatica, madecassoside është i njohur për vetitë e tij ushqyese.
Uji termal i burimit La Roche-Posay: Një ujë qetësues me burim në qytetin La Roche-Posay në Francë dhe një përbërës thelbësor në shumicën e produkteve tona. Ai përmban një kombinim unik të mineraleve, elementëve gjurmë dhe një përqendrim të lartë të selenit, një antioksidant natyral.
Lloji

krem

Paketimi

100ml

Brendi

La Roche Posay

Origjina

France

SKU: 3337875816847 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara