OstroVit Pharma Adapto Aid 60 caps

Brendi

11,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Pharma Adapto Aid është një suplement ushqimor kompleks që përmban L-theanine dhe gjashtë ekstrakte të ndryshme bimore. Është një preparat nga linja elitare OstroVit Pharma, e disponueshme në formën e kapsulave të gëlltitura lehtësisht, e krijuar për konsumatorët e ndërgjegjshëm që duan të mbështesin funksionimin e të gjithë trupit.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Pharma Adapto Aid 60 kapsula

OstroVit Pharma Adapto Aid është një suplement ushqimor kompleks që përmban L-theanine dhe gjashtë ekstrakte të ndryshme bimore. Është një preparat nga linja elitare OstroVit Pharma, e disponueshme në formën e kapsulave të gëlltitura lehtësisht, e krijuar për konsumatorët e ndërgjegjshëm që duan të mbështesin funksionimin e të gjithë trupit.

 • Burimi i përbërësve të vlefshëm – Një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 135 mg ekstrakt të rrënjës ashwagandha të standardizuar në 7,2% me anolide, 1% alkaloidë dhe 0,25% vitaferinë A, 130 mg ekstrakt centella asiatica të standardizuar në 2% asiacosides, 6 % madecassosides, 2% asiacosides B, si dhe 90 mg ekstrakt të gjetheve të xhinko biloba i standardizuar në 24% gjinoflavonoglikozide dhe 6% laktone terpene, 100 mg ekstrakt bacopa me gjethe të vogla bimore të standardizuar në 50% bacosides dhe Rhodiola 0 mg ekstrakt i rrënjës i standardizuar në 1% salidroside. Përgatitja përmban gjithashtu 100 mg L-theanine dhe 2,1 mg ekstrakt të frutave të piperit të zi të standardizuar në 95% piperinë.
 • I përshtatshëm për vegjetarianë dhe veganë – Produkti nuk përmban përbërës me origjinë shtazore.
 • 1 racion = 1 kapsulë.
 • Efikasiteti – Paketa e produktit përmban 60 porcione të preparatit, që mjaftojnë për dy muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – Preparati, i disponueshëm në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, siguron një furnizim pa probleme të suplementit dietik.

OstroVit Pharma Adapto Aid – suplement ushqimor gjithëpërfshirës

Ekstrakti i rrënjës së Ashwagandha – ekstrakt nga rrënja e një bime që i përket familjes së natës, e njohur gjithashtu si ashwagandha ose xhensen indian. Rrënja e freskët e ashwagandha karakterizohet nga një mori substancash të vlefshme – është kryesisht një burim me anolide, alkaloide dhe vitaferinë A, përmbajtja e së cilës standardizohet nga ekstrakti nga bima e përdorur në përgatitjen OstroVit.

Ekstrakt Centella asiatica – ekstrakt nga një bimë shumëvjeçare që i përket familjes së selinos, e quajtur edhe gotu kola ose brahmi. Është një bimë që dallohet për pasurinë e përbërësve të vlefshëm, si aziakozidet, madekasosidet apo aziakosidet B, përmbajtja e të cilave standardizohet nga ekstrakti bimor i përdorur në përgatitjen OstroVit.

Ekstrakti i gjetheve të xhinko biloba – ekstrakt nga gjethet e një prej bimëve më të vjetra të farës në botë, e cila është një specie pemësh me jetë të gjatë dhe cilësohet si një fosil i gjallë. Lënda e parë e përdorur në bimësi dhe suplemente dietike konsiderohen kryesisht gjethet e bimës, të cilat janë burim i substancave të vlefshme si gjiniko-flavonoglikozidet dhe laktonet terpene, përmbajtja e të cilave standardizohet nga ekstrakti bimor i përdorur në përgatitjen e OstroVit. .

Ekstrakt i plotë bimor i bacopa monnieri me gjethe të vogla – ekstrakt nga një bimë ngjitëse shumëvjeçare që i përket familjes së delli, e cila gjendet natyrshëm në ligatinat dhe kënetat.

Ekstrakti i rrënjës së Rhodiola rosea – fragment nga rrënja e një bime që i përket familjes Crassulaceae, e njohur edhe si rrënja Arktike.

Ekstrakt i frutave të piperit të zi – ekstrakt nga fruti i një bime nga familja e specave, i cili është i standardizuar në 95% piperinë, gjegjësisht përmbajtje të një përbërjeje kimike organike, e cila është një alkaloid që gjendet në shtresën e sipërme të frutave të piperit të zi.

L-theanine – përbërje kimike organike, që i përket aminoacideve jo proteinike. Është një derivat i glutaminës që kalon lehtësisht barrierën gjak-tru. Ndodh natyrshëm në konfigurimin L në gjethet e Camellia sinensis, prandaj çaji jeshil konsiderohet të jetë burimi kryesor i përbërjes.

Lloji

kapsula

Paketimi

60

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara