OstroVit 100% Vit & Min 30 tabs

Brendi

3,90 

Brand: 
OstroVit

OstroVit 100% Vit&Min është një suplement dietik kompleks që përmban deri në 20 substanca aktive – vitamina dhe minerale. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit 100% Vit&Min 30 tabs

OstroVit 100% Vit&Min është një suplement dietik kompleks që përmban deri në 20 substanca aktive – vitamina dhe minerale. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 • Burimi i vitaminave dhe mineraleve në forma shumë të disponueshme bio – Shtojca dietike përmban vitamina të tilla si vitamina A, vitamina B, vitamina C, si dhe vitamina D dhe E. Përveç kësaj, minerale si magnezi, kalciumi, zinku dhe hekuri, si dhe pasi në preparat mund të gjenden mangan, bakër, selen dhe jod.
 • 1 racion = 2 tableta.
 • Efikasiteti – Paketa e produktit përmban 15 racione të preparatit.
 • Forma e përshtatshme – Preparati i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë siguron furnizim pa probleme të suplementit dietik.

OstroVit 100% Vit&Min – suplement gjithëpërfshirës i dietës ditore

Vitaminat janë substanca ekzogjene që duhet të furnizohen me ushqimin e trupit, pasi trupi nuk është në gjendje t’i prodhojë ato vetë. Këto janë komponime që nuk kanë funksione ushqyese ose energjetike, por janë të nevojshme për funksionimin e duhur të trupit.

Mineralet janë një grup elementesh ushqyese që nuk sintetizohen nga trupi i njeriut dhe duhet t’i furnizohen trupit nga jashtë, së bashku me ushqimin e përditshëm dhe/ose suplementet dietike. Këto janë komponime që nuk janë burim energjie, por janë të nevojshme për funksionimin e duhur të trupit.

OstroVit 100% Vit&Min përmban vitamina si vitamina A, vitaminë C, vitaminë E, vitaminë D, si dhe vitamina B – tiaminë, riboflavin, niacin, acid pantotenik, vitaminë B6, acid folik, biotinë dhe vitaminë B12. Suplementi përdor gjithashtu minerale të vlefshme si magnez, bakër, mangan, hekur, jod, selen, kalcium dhe zink në forma shumë të disponueshme bio.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit 100% Vit&Min

Vitamina A kontribuon në ruajtjen e shikimit normal, ndërsa vitamina C kontribuon në prodhimin normal të kolagjenit për funksionimin optimal të enëve të gjakut, kockave, kërcit, dhëmbëve, mishrave të dhëmbëve dhe lëkurës. Vitamina D kontribuon në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm si dhe në funksionimin e duhur të muskujve, ndërsa vitamina E mbështet mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ. Vitaminat B , të tilla si tiamina ose riboflavina, kontribuojnë në reduktimin e lodhjes dhe lodhjes, ndërsa magnezi mbështet funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe bakri ndihmon në ruajtjen e pigmentimit të duhur të lëkurës dhe flokëve. Mangani kontribuon në formimin normal të indeve lidhëse, ndërsa hekuri kontribuon në ruajtjen e funksioneve optimale njohëse. Jodi kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të energjisë dhe seleni mbështet funksionimin e duhur të gjëndrës tiroide. Nga ana tjetër, kalciumi ndihmon në funksionimin e duhur të enzimave të tretjes dhe zinku mbështet sintezën e duhur të ADN-së.

Lloji

tableta

Paketimi

30

Origjina

Poloni

Brendi

OstroVit

SKU: 5902232619300 Kategoria: 
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara