OstroVit Aqua Kick Good Night 10g x 24cope

Brendi

0,50 

Brand: 
OstroVit
 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Aqua Kick Good Night 10 g
OstroVit Aqua Kick Good Night është një suplement dietik që përmban një grup prej tre përbërësish, si acid gama-aminobutirik, vitaminë B6 dhe melatonin. Është një preparat me shije të shijshme rrush pa fara, i disponueshëm në formën e një qeseje të dobishme të mbushur me pluhur që tretet në mënyrë perfekte në ujë. Është një produkt i krijuar për njerëzit që kujdesen për rigjenerimin e duhur dhe gjumin me cilësi të lartë.

 • Burimi i tre përbërësve – Përgatitja përmban 500 mg acid gama-aminobutirik, si dhe 2.8 mg vitaminë B6 dhe 1 mg melatonin.
 • Shije e shijshme me fruta – Përgatitja me aromë rrush pa fara e zezë kënaq sythat e shijes
 • 1 porcion = 1 qeskë = 10 g produkt .
 • Forma e përshtatshme – Preparati disponohet në formën e një pluhuri që tretet në mënyrë perfekte në ujë, siguron furnizim pa probleme të suplementit dietik dhe është zgjidhje e shkëlqyer për personat që kanë vështirësi në gëlltitjen e tabletave.

OstroVit Aqua Kick Good Night – mbështetje për trupin gjatë natës

Acidi gama-aminobutirik – GABA – përbërje kimike organike nga grupi i aminoacideve joproteinike. Neurotransmetues që sintetizohet nga glutamati në trup. Është një substancë që gjendet në trupin e njeriut kryesisht në sistemin hipotalamus dhe ekstrapiramidal. Komponimi mund të gjendet edhe në ushqime, në produkte të tilla si çaji jeshil, turshitë, soja dhe produktet e qumështit.

Vitamina B6 – piridoksinë – përbërës i tretshëm në ujë, që i përket vitaminave B. Komponimi mund të gjendet kryesisht në produktet e drithërave me drithëra të plota, si dhe në të brendshmet dhe bishtajoret e thata.

Melatonin – hormon që gjendet natyrshëm në trupin e njeriut. Është një substancë e prodhuar në sistemin nervor qendror nga gjëndra pineale, e cila është një nga gjëndrat endokrine, e cila është një derivat i triptofanit. Sinteza dhe sekretimi i melatoninës në trup përmirësohet nga errësira, ndërsa drita pengon proceset. Prodhimi natyral i hormonit nga trupi fillon pas perëndimit të diellit dhe është më intensiv në mes të natës, midis orës dy dhe katër.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Aqua Kick Good Night

Vitamina B6 redukton lodhjen, lodhjen dhe kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal që prodhon energji. Përveç kësaj, ai mbështet funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe kontribuon në rregullimin e aktivitetit hormonal dhe mbështet mirëmbajtjen e funksioneve të duhura psikologjike.

Melatonina ndihmon në zbutjen e ndjenjës subjektive të sindromës së ndryshimit të papritur të zonës kohore dhe efekti i dobishëm arrihet kur konsumohet 0,5 mg pak para se të flini në ditën e parë të udhëtimit dhe për disa ditë pas mbërritjes në destinacion. Përveç kësaj, hormoni ndihmon në reduktimin e kohës që duhet për të fjetur dhe efekti i dobishëm ndodh nëse konsumoni 1 mg melatonin pak para se të shkoni në shtrat.

Shija

rrush i zi

Lloji

pluhur

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara