OstroVit Biotin Plus 100 tabs

Brendi

4,90 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Biotin PLUS është një suplement dietik modern në tableta që përmbajnë biotinë, selen, zink dhe acid folik. Biotina, zinku dhe seleniumi ndihmojnë në ruajtjen e flokëve të shëndetshëm, lëkurës dhe thonjve të shëndetshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Biotin Plus 100 tableta

OstroVit Biotin PLUS është një suplement dietik modern në tableta që përmbajnë biotinë, selen, zink dhe acid folik. Biotina, zinku dhe seleniumi ndihmojnë në ruajtjen e flokëve të shëndetshëm, lëkurës dhe thonjve të shëndetshëm.

OstroVit Biotin PLUS – përbërja

 • Biotina (vitamina B7) – një përbërje kimike organike nga grupi i vitaminave që treten në ujë. Mund të nxirret si nga organizmat e kafshëve ashtu edhe nga ato bimore. E rëndësishmja, është një koenzimë për ndërtimin e enzimave të rëndësishme për trupin tonë. Në mënyrë indirekte merr pjesë në procesin e glukoneogjenezës dhe në ciklin e Krebsit. Mbështet proceset e rigjenerimit të lëkurës dhe flokëve, të cilat janë veti ideale për gratë që kujdesen për pamjen dhe shëndetin e tyre.
 • Zinku – një element që është një nga mineralet thelbësore në dietën e njeriut. Ai luan një rol të rëndësishëm si një përbërës i dhjetëra enzimave të ndryshme. Gjendet kryesisht në produktet e mishit dhe vezët, gocat e detit, peshkun dhe bishtajoret. Hulumtimet sugjerojnë se nivelet e ulëta të zinkut mund të zvogëlojnë ndjeshmërinë ndaj insulinës, por edhe nivelet e larta të testosteronit. Zinku më së shpeshti e “lënë” trupin tonë me djersë, gjë që e bën plotësimin e këtij minerali kaq të rëndësishëm për atletët që furnizojnë në mënyrë të pamjaftueshme zink trupin e tyre. Mungesa e zinkut mund të shfaqet në lezione të lëkurës si puçrrat ose ulçerat.
 • Seleni – një mineral thelbësor për trupin tonë. Ndodhet si në formë organike ashtu edhe në formë inorganike. Seleni luan një rol të paçmuar në trup – është i nevojshëm për funksionimin e duhur të enzimave, ndihmon në largimin e radikaleve të lira dhe mbron qelizat dhe qelizat e kuqe të gjakut nga efektet e tyre toksike. Ndihmon në ruajtjen e flokëve dhe thonjve të shëndetshëm, rregullon funksionimin e duhur të sistemit imunitar, është përgjegjës për një tiroide të shëndetshme dhe madje është përgjegjës për rrjedhën e duhur të spermatogjenezës.
 • Acidi folik – është një vitaminë thelbësore që shpesh quhet vitamina B9. Acidi folik është një përbërje kimike me origjinë bimore. Ai luan një rol të rëndësishëm në rritjen e të porsalindurve dhe si një përbërës thelbësor që kontribuon në ndihmën e grave që planifikojnë të mbeten shtatzënë. Marrja e suplementeve me acid folik tek gratë shtatzëna mund të jetë një domosdoshmëri, sepse acidi folik është termikisht i paqëndrueshëm dhe degradon (vdes) gjatë përpunimit termik, pra gjatë gatimit, pjekjes ose skuqjes.

Karakteristikat e përbërësve të përfshirë në OstroVit Biotin Plus:

 • Biotina kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të energjisë
 • Biotina ndihmon në funksionimin e duhur të sistemit nervor
 • Biotina kontribuon në ruajtjen e metabolizmit të duhur të makronutrientëve
 • Biotina ndihmon në marrjen e funksionit normal psikologjik
 • Zinku ndihmon në ruajtjen e një ekuilibri të duhur acid-bazë
 • Zinku ndihmon në ruajtjen e funksioneve normale njohëse
 • Zinku ndihmon në ruajtjen e kockave, flokëve, thonjve dhe lëkurës së shëndetshme
 • Acidi folik ndihmon në sintezën e duhur të aminoacideve
 • Acidi folik kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe lodhjes
 • Seleni ndihmon në ruajtjen e flokëve dhe thonjve të shëndetshëm
Lloji

tableta

Paketimi

100

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903246225075 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara