OstroVit Omega 3-6-9 90 caps

Brendi

7,80 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Omega 3-6-9 është një suplement dietik që është burim i acideve yndyrore të pangopura omega-3, si dhe omega-6 dhe omega-9 dhe gjithashtu i siguron trupit vitaminë E. Është një preparat në formë e kapsulave të lehta për t’u gëlltitur, e cila rekomandohet veçanërisht për njerëzit që dallohen nga një kërkesë e shtuar për përbërësit e lartpërmendur.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Omega 3-6-9 90 kapsula

OstroVit Omega 3-6-9 është një suplement dietik që është burim i acideve yndyrore të pangopura omega-3, si dhe omega-6 dhe omega-9 dhe gjithashtu i siguron trupit vitaminë E. Është një preparat në formë e kapsulave të lehta për t’u gëlltitur, e cila rekomandohet veçanërisht për njerëzit që dallohen nga një kërkesë e shtuar për përbërësit e lartpërmendur.

 • Një burim i acideve yndyrore të pangopura omega-3 – Një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 72 mg acid eicosapentaenoic (EPA), 48 mg acid docosahexaenoic (DHA), si dhe 150 mg acid alfa-linolenik (ALA). ).
 • Pasuri me omega-6 dhe omega-9 – Një kapsulë përmban 190 mg acid linoleik (LA) dhe 103,5 mg acid oleik (OA).
 • E pasuruar me vitaminë E – Një pjesë e produktit i siguron trupit 10,5 mg acetat DL-alfa-tokoferol, pra një formë e vitaminës E që dallohet për biodisponibilitet të lartë.
 • 1 kapsulë = 1 porcion .
 • Efikasiteti – Një paketim i produktit është i mjaftueshëm për 3 muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – Përgatitja është në dispozicion në formën e kapsulave xhel të lehtë për t’u gëlltitur.

OstroVit Omega 3-6-9 – një burim i acideve yndyrore të pangopura të vlefshme

Acidet yndyrore omega 3 janë acide yndyrore esenciale që nuk sintetizohen në trupin e njeriut, për këtë arsye ato duhet të furnizohen me trupin me dietën e përditshme ose nëse është e nevojshme në formën e suplementeve. Përgatitja OstroVit përdor si acidin alfa-linolenik (ALA), i cili mund të gjendet kryesisht në vajin e lirit, ashtu edhe acidin eicosapentaenoic (EPA) dhe acidin docosahexaenoic (DHA), dmth përbërës, burimi i të cilave është kryesisht peshku yndyror i detit.

Acidet yndyrore omega 6 janë komponime që i përkasin grupit të acideve yndyrore esenciale që janë pjesë e membranave qelizore. Suplementi OstroVit Omega 3-6-9 përdor acid linoleik (LA), që rrjedh nga vaji i lulediellit dhe farat e lirit, të cilat mund të gjenden edhe në vajra të tjerë bimorë, p.sh. vaji i farave të rrushit.

Acidet yndyrore omega 9 janë yndyrna të pangopura, përfaqësues i të cilave (që përdoret në produktin OstroVit) është acidi oleik (OA). Burimi kryesor dietik i përbërjes është vaji i ullirit, megjithëse acidi oleik gjendet gjithashtu në vajin e rapes, vajin e lajthisë, vajin e farës së lulediellit ose farat e lirit.

Vitamina E është një grup përbërjesh kimike organike, të klasifikuara si vitamina të tretshme në yndyrë, ndër të cilat aktivitetin më të madh biologjik e shfaq D-alfa-tokoferoli i përdorur në preparat. Është një përbërës që në trupin e njeriut ruhet kryesisht në indin dhjamor, si dhe në gjëndrat mbiveshkore. Në ushqim, megjithatë, gjendet kryesisht në vajra bimore, arra, fara.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Omega 3-6-9:

Acidi eicosapentaenoic (EPA) dhe acidi docosahexaenoic (DHA) të pranishëm në suplementin dietik kontribuojnë në funksionimin normal të zemrës dhe efektet e dobishme ndodhin kur konsumoni 250 mg EPA dhe DHA në ditë.

Acidi docosahexaenoic (DHA) i përdorur në përgatitje mbështet funksionimin e duhur të trurit dhe kontribuon në ruajtjen e shikimit të duhur dhe efekti i dobishëm ndodh kur konsumoni 250 mg DHA në ditë.

Acidi alfa-linolenik (ALA) dhe acidi linoleik (LA) i përdorur në produkt ndihmon në ruajtjen e niveleve optimale të kolesterolit në gjak dhe efektet e dobishme ndodhin kur konsumoni 2 g ALA dhe 10 g LA në ditë.

Acidi oleik është gjithashtu i pranishëm në suplement, ndaj ia vlen të dini se zëvendësimi i yndyrave të ngopura me yndyrna të pangopura në dietë ndihmon në ruajtjen e niveleve normale të kolesterolit në gjak. Acidi oleik është një yndyrë e pangopur. Nga ana tjetër, vitamina E e përdorur në përgatitje ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

KUJDES! Për shkak të përmbajtjes së lartë të vajit të peshkut, produkti karakterizohet nga një erë peshku.

Lloji

kapsul vajore

Paketimi

90

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara