OstroVit BCAA 2-1-1 400 g lemon

Brendi

19,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit BCAA 2-1-1 është një suplement dietik që përmban aminoacide me zinxhir të degëzuar të cilësisë më të lartë BCAA, në raportin më të mirë 2:1:1. Këto aminoacide përfshijnë: leucinë, izoleucinë, valinë. Ato duhet t’i dorëzohen trupit sepse i përkasin të ashtuquajturave aminoacide ekzogjene – aminoacide që trupi i njeriut nuk mund t’i prodhojë vetë.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit BCAA 2-1-1 400 g

OstroVit BCAA 2-1-1 është një suplement dietik që përmban aminoacide me zinxhir të degëzuar të cilësisë më të lartë BCAA, në raportin më të mirë 2:1:1. Këto aminoacide përfshijnë: leucinë, izoleucinë, valinë. Ato duhet t’i dorëzohen trupit sepse i përkasin të ashtuquajturave aminoacide ekzogjene – aminoacide që trupi i njeriut nuk mund t’i prodhojë vetë.

 • 400 g BCAA në paketim
 • Produkti përmban 40 racione
 • Një produkt nga gama e mrekullueshme e shijeve TRUE TASTE
 • Raporti i aminoacideve 2:1:1 (leucinë, valinë, izoleucinë)

BCAA – aminoacide me zinxhir të degëzuar

BCAA (Amino Acidet e Zinxhirëve të Degëzuar) janë aminoacide me zinxhir të degëzuar: leucina, valina dhe izoleucina. Këto komponime kanë marrë këtë emër për shkak të zinxhirit anësor të zgjatur në strukturën e tyre kimike. Ato i përkasin grupit të aminoacideve ekzogjene dhe janë thelbësore në dietën tonë sepse trupi ynë nuk është në gjendje t’i sintetizojë ato. Ato janë një element i pandashëm për sintezën e proteinave dhe mbi 30% e muskujve tanë përbëhen nga BCAA.

Padyshim që BCAA në dietën tonë janë thelbësore, jo vetëm për shëndetin, por edhe për ndërtimin e muskujve, rigjenerimin pas stërvitjes së vështirë dhe reduktimin e yndyrës në trup. Furnizimi i BCAA-ve duhet të rritet veçanërisht te njerëzit që stërviten me vështirësi. Me rritjen e aktivitetit fizik, rritet nevoja për aminoacide esenciale.

Vetitë e përbërësve të përfshirë në OstroVit BCAA 2-1-1:

 • Ato kontribuojnë në rritjen e qëndrueshmërisë së muskujve
 • Gjatë përdorimit të BCAA shtohet lipoliza, pra rritja e oksidimit të acideve yndyrore – një suplement ideal për të reduktuar yndyrën e trupit.
 • Suplementi BCAA redukton lodhjen fizike dhe mendore pas stërvitjes
 • Shumë studime tregojnë njëzëri aktivitet anti-katabolik (parandalon ndarjen e proteinave në indet e muskujve)
 • Përdorimi i BCAA si një burim energjie – na lejon të kursejmë glikogjenin e muskujve
 • Veprim i provuar që rregullon punën e neurotransmetuesve

KUJDES! Për shkak të përmbajtjes së lartë të L-leucinës dhe L-izoleucinës, produkti karakterizohet nga tretshmëri më e ulët dhe një shije të hidhur. Ky është një tipar natyror i lëndëve të para të përdorura. Një zgjidhje e mirë është të përzieni produktin në ujë ose lëng, duke e përzier butësisht tretësirën, ose të pini pluhurin drejtpërdrejt me ujë ose lëng.

Shija

lemon

Lloji

pluhur

Paketimi

400g

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5902232619997 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara