OstroVit BCAA 5000 mg 300 caps

Brendi

22,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit BCAA 5000 mg është një suplement dietik që përmban aminoacidet me zinxhir të degëzuar të cilësisë më të lartë BCAA, në raportin më të mirë 2: 1: 1. Këto aminoacide përfshijnë: leucinë, izoleucinë, valinë. Ato duhet t’i dorëzohen trupit sepse i përkasin të ashtuquajturave aminoacide ekzogjene – aminoacide që trupi i njeriut nuk mund t’i prodhojë vetë.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit BCAA 5000 mg 300 kapsula

OstroVit BCAA 5000 mg është një suplement dietik që përmban aminoacidet me zinxhir të degëzuar të cilësisë më të lartë BCAA, në raportin më të mirë 2: 1: 1. Këto aminoacide përfshijnë: leucinë, izoleucinë, valinë. Ato duhet t’i dorëzohen trupit sepse i përkasin të ashtuquajturave aminoacide ekzogjene – aminoacide që trupi i njeriut nuk mund t’i prodhojë vetë.

 • 300 kapsula BCAA në paketim
 • Produkti përmban 60 racione
 • Linja e Kapsulave Supreme
 • Raporti i aminoacideve 2: 1: 1 (leucine, valine, izoleucine)

BCAA – aminoacide me zinxhir të degëzuar

BCAA (Amino Acidet e Zinxhirëve të Degëzuar) janë aminoacide me zinxhir të degëzuar: leucina, valina dhe izoleucina. Këto komponime janë quajtur kështu për shkak të zinxhirit të gjerë anësor në strukturën e tyre kimike. Ato bëjnë pjesë në grupin e aminoacideve ekzogjene, pra thelbësore në dietën tonë, sepse trupi ynë nuk mund t’i prodhojë vetë. Ato janë një element i pandashëm i sintezës së shumicës së proteinave dhe mbi 30% e muskujve tanë përbëhen nga BCAA.

Është padyshim që BCAA në dietën tonë janë thelbësore, jo vetëm për sa i përket shëndetit, por edhe ndërtimit të muskujve, rigjenerimit pas stërvitjes së vështirë dhe reduktimit të yndyrës. Furnizimi me BCAA duhet të rritet, veçanërisht në njerëzit që stërviten me vështirësi. Me rritjen e aktivitetit fizik, rritet nevoja për aminoacide esenciale.

Vetitë e përbërësve të përfshirë në OstroVit BCAA:

 • Ato kontribuojnë në rritjen e qëndrueshmërisë së muskujve
 • Me rastin e përdorimit të BCAA vërehet rritje e lipolizës, pra rritje e oksidimit të acideve yndyrore – suplement ideal për reduktimin e yndyrës në trup.
 • Plotësimi i BCAA redukton lodhjen fizike dhe mendore pas stërvitjes
 • Shumë studime tregojnë njëzëri efektin anti-katabolik (ka parandaluar ndarjen e proteinave në indin muskulor)
 • Përdorimi i BCAA si një burim energjie – na lejon të kursejmë glikogjenin e muskujve
 • Performanca e provuar që rregullon punën e neurotransmetuesve
Lloji

kapsula

Paketimi

300

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903246228335 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara