OstroVit Astaxanthin FORTE 90 caps

Brendi

23,00 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Astaxanthin Forte është një suplement dietik me cilësi të lartë që përmban ekstrakt natyral të astaksantinës. Është një preparat në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, i projektuar për personat e ekspozuar ndaj faktorëve të dëmshëm mjedisor, të cilët duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Astaxanthin FORTE 90 kapsula

OstroVit Astaxanthin Forte është një suplement dietik me cilësi të lartë që përmban ekstrakt natyral të astaksantinës. Është një preparat në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, i projektuar për personat e ekspozuar ndaj faktorëve të dëmshëm mjedisor, të cilët duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 • Burimi i astaksantinës – një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 80 mg vaj natyral të astaksantinës, i cili përmban 4 mg të përbërjes së vlefshme.
 • 1 racion = 1 kapsulë.
 • Performanca – paketa e produktit përmban 90 racione të produktit, që mjaftojnë për tre muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – preparati është i disponueshëm në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë për një furnizim pa probleme të suplementit dietik.

OstroVit Astaxanthin Forte – burim i karotenoidit të vlefshëm

Astaxanthin është një përbërje kimike organike nga grupi ksantofil. Është një pigment i klasifikuar si karotenoid, i cili dallohet për ngjyrën e tij intensive të kuqërremtë në rozë. Astaxanthin nuk prodhohet natyrshëm në trupin e njeriut, megjithatë, ajo gjendet në natyrë – përbërësi mund të gjendet në disa alga detare, si dhe në mikroorganizma. Përveç kësaj, substanca është e pranishme në trupat e peshkut dhe ushqimeve të detit, përgjegjëse për ngjyrosjen e tyre.

Astaxanthin nuk është një provitaminë A, kështu që nuk shndërrohet në formën aktive të vitaminës A në trup. Substanca formohet në organizmat e gjallë nga transformimet kimike dhe është një përbërje që tretet mirë në yndyrna dhe dobët në ujë. Kjo është arsyeja pse është një ide e mirë për të furnizuar trupin me karotenoidin së bashku me produkte me yndyrë të lartë, gjë që ka një efekt pozitiv në biodisponueshmërinë e tij.

Lloji

kapsula

Paketimi

90

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903246225709 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara