OstroVit BCAA + Glutamine 500 g lemon

Brendi

23,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit BCAA + Glutamine është një suplement dietik me cilësi të lartë që siguron një burim të L-glutaminës dhe aminoacideve me zinxhir të degëzuar – L-leucinë, L-izoleucinë dhe L-valinë. Është një preparat me aromë freskuese limoni, i disponueshëm në formë pluhuri të përshtatshme. Është një produkt i krijuar për atletët dhe personat fizikisht aktivë që kujdesen për plotësimin e dietës së tyre të përditshme me aminoacide të vlefshme.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit BCAA + Glutamine 500 g

OstroVit BCAA + Glutamine është një suplement dietik me cilësi të lartë që siguron një burim të L-glutaminës dhe aminoacideve me zinxhir të degëzuar – L-leucinë, L-izoleucinë dhe L-valinë. Është një preparat me aromë freskuese limoni, i disponueshëm në formë pluhuri të përshtatshme. Është një produkt i krijuar për atletët dhe personat fizikisht aktivë që kujdesen për plotësimin e dietës së tyre të përditshme me aminoacide të vlefshme.

 • Burimi i aminoacideve me zinxhir të degëzuar BCAA në një raport 2:1:1 – një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 2000 mg L-leucinë, 1000 mg L-izoleucinë dhe 1000 mg L-valinë.
 • Përmban L-glutaminë – një porcion i preparatit përmban 4000 mg L-glutaminë.
 • Aromë freskuese limoni që kënaq shijet.
 • Pa sheqer – produkti përmban ëmbëlsues me energji të ulët, gjë që kontribuon në uljen e përmbajtjes energjetike të preparatit.
 • 1 racion = 2,5 lugë = 10 g.
 • Efikasiteti – paketa e produktit përmban 20 racione të preparatit.
 • Forma e përshtatshme – preparati, i disponueshëm në formë pluhuri, ofron një furnizim pa probleme të suplementit dietik dhe do të jetë i shkëlqyeshëm për njerëzit që kanë vështirësi në gëlltitjen e tabletave.

OstroVit BCAA + Glutamine – burim i aminoacideve të vlefshme

BCAA (Aminocide me zinxhir të degëzuar) janë aminoacide me zinxhir të degëzuar të cilat, siç sugjeron emri, karakterizohen nga një zinxhir anësor i degëzuar. BCAA përfshijnë aminoacide të tilla si L-leucina, L-isoleucine dhe L-valine. Bëhet fjalë për komponime ekzogjene që duhet t’i furnizohen organizmit nga jashtë, qoftë me menunë ditore, qoftë në formën e suplementeve dietike, pasi trupi nuk është në gjendje t’i sintetizojë vetë. BCAA-të përbëjnë rreth ⅓ të proteinave që ndërtojnë indet e muskujve dhe vendi i ndarjes së tyre, ndryshe nga aminoacidet e tjera, është kryesisht muskul skeletor, i cili i bën aminoacidet me zinxhir të degëzuar të përdoren lehtësisht nga njerëzit fizikisht aktivë.

L-glutamina , nga ana tjetër, është një aminoacid proteinik që mund të formohet natyrshëm në trup, por kur trupi i njeriut shfaq një nevojë të shtuar për përbërësin e vlefshëm, si për shembull gjatë aktivitetit fizik intensiv, përbërësi gjithashtu ia vlen të furnizohet. për trupin nga jashtë, së bashku me menunë ditore ose në formën e suplementeve dietike. L-glutamina në ushqim mund të gjendet kryesisht në mish, peshk, vezë, si dhe në qumësht dhe produkte qumështi dhe në bishtaja të thata.

OstroVit përdor BCAA dhe glutaminë në të njëjtën kohë, e cila ka një efekt pozitiv në cilësinë e përbërjes, sepse aminoacidet e përdorura në produkt kanë një efekt sinergjik, duke plotësuar njëri-tjetrin.

KUJDES! Për shkak të përmbajtjes së lartë të L-leucinës dhe L-izoleucinës, produkti karakterizohet nga tretshmëri më e ulët dhe një shije të hidhur. Ky është një tipar natyror i lëndëve të para të përdorura. Një zgjidhje e mirë është të përzieni produktin në ujë ose lëng, duke e trazuar butësisht tretësirën, ose të konsumoni pluhurin drejtpërdrejt me ujë ose lëng.

Shija

lemon

Lloji

pluhur

Paketimi

500g

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5902232611854 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara