OstroVit Marine Collagen + Hyaluronic Acid and Vitamin C 90 tabs

Brendi

10,70 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Marine Collagen + Acid Hyaluronic + Vitamin C është një suplement dietik gjithëpërfshirës, ​​i cili përmban tre përbërës të vlefshëm si kolagjenin detar të tipit I, acidin hialuronik dhe vitaminën C. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, e cila do të jetë e shkëlqyeshme midis atletëve, si dhe njerëzve që kujdesen për një pamje të bukur dhe të shëndetshme.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Marine Collagen + Acid Hyaluronic + Vitamin C 90 tableta

OstroVit Marine Collagen + Acid Hyaluronic + Vitamin C është një suplement dietik gjithëpërfshirës, ​​i cili përmban tre përbërës të vlefshëm si kolagjenin detar të tipit I, acidin hialuronik dhe vitaminën C. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, e cila do të jetë e shkëlqyeshme midis atletëve, si dhe njerëzve që kujdesen për një pamje të bukur dhe të shëndetshme.

 • Burimi i kolagjenit detar tip I – Një pjesë e preparatit përmban 2200 mg peptide të kolagjenit të peshkut të hidrolizuar.
 • I pasur me acid hialuronik dhe vitaminë C – Një pjesë e suplementit dietik i siguron trupit 120 mg hialuronat natriumi dhe 80 mg acid L-askorbik.
 • 1 racion = 4 tableta .
 • Efikasiteti – Paketa e produktit përmban 22 porcione të suplementit dietik.
 • Forma e përshtatshme – Përgatitja në formën e tabletave që gëlltiten lehtë siguron furnizim pa probleme të produktit.

OstroVit Marine Collagen + Acid Hyaluronic dhe Vitamin C – një burim i përbërësve aktivë të vlefshëm

Kolagjeni është një nga proteinat kryesore ndërtuese të trupit, i cili është një polimer natyral dhe një përbërës i rëndësishëm i substancës ndërqelizore të organizmave shtazorë. Për shkak se niveli i kolagjenit në trup zvogëlohet me kalimin e moshës si rezultat i proceseve natyrore të plakjes, ia vlen ta furnizoni trupin me përbërjen edhe nga jashtë – Kolagjeni gjendet në kockat ose tendinat e kafshëve dhe është gjithashtu i disponueshëm në formë diete. suplemente.

Kolagjeni detar i tipit I i përdorur në përgatitjen OstroVit është një burim i peptideve të kolagjenit të hidrolizuar të peshkut, struktura e të cilit i ngjan kolagjenit të njeriut. Megjithatë, kjo e bën substancën të përthithet në mënyrë të përsosur në trupin e njeriut.

Kwas hialuronowy është një përbërje kimike organike, e cila është një polisaharid nga grupi i glikozaminoglikaneve. Është një substancë, e cila gjendet në të gjithë organizmat e gjallë dhe në trupin e njeriut është pjesë e matricës ndërqelizore të dermës dhe është përbërësi kryesor i lëngut sinovial. Me kalimin e moshës, përmbajtja e acidit hialuronik në trup zvogëlohet – atëherë një zgjidhje e mirë mund të jetë sigurimi i përbërjes në trup nga jashtë. Përgatitja OstroVit përdor hialuronat natriumi – Derivat i acidit hialuronik në formën e kripës së natriumit, dmth. një formë, e cila shfaqet natyrshëm midis organizmave, e cila ndikon pozitivisht në disponueshmërinë biologjike të përbërjes.

Vitamina C , e quajtur edhe acid askorbik, është një përbërje kimike organike thelbësore e klasifikuar si një vitaminë e tretshme në ujë. Është një substancë ekzogjene që trupi nuk mund ta sintetizojë vetë, prandaj është e nevojshme t’i sigurohet trupit përbërjen nga jashtë – përbërësi mund të gjendet në ushqim në fruta dhe perime të freskëta. speca, kohlrabi, portokall ose rrush pa fara e zezë, si dhe në suplementet dietike.

Vetitë e përbërësve që përmban kolagjeni detar OstroVit + Acidi Hyaluronik + Vitamina C

Vitamina C ndihmon në prodhimin e duhur të kolagjenit për të siguruar funksionimin e duhur të enëve të gjakut, kockave, kërcit dhe mishit të dhëmbëve, dhëmbëve dhe lëkurës. Për më tepër, ai kontribuon në metabolizmin adekuat të energjisë dhe ndihmon në ruajtjen e funksioneve optimale psikologjike. Acidi L-askorbik gjithashtu mbështet funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe imunitar dhe kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe lodhjes. Komponimi rrit përthithjen e hekurit, si dhe ndihmon në rigjenerimin e formës së reduktuar të vitaminës E. Vitamina C mbështet mbrojtjen e qelizave kundër stresit oksidativ dhe ndihmon në ruajtjen e funksionimit të duhur të sistemit imunitar gjatë dhe pas ushtrimeve fizike intensive .

Lloji

tableta

Paketimi

90

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara