OstroVit Aqua Kick ADEK 10g x 24cope orange

Brendi

0,80 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Aqua Kick ADEK është një suplement dietik që është burim i vitaminave të tretshme në yndyrë si vitamina A, vitamina D dhe vitaminat E dhe K. Është një preparat modern me shije unike portokalli, i cili disponohet në formë qeseje të përshtatshme. Është një produkt i krijuar për personat fizikisht aktivë, i cili mundëson një furnizim pa probleme me mikroelementë të vlefshëm.

S’ka stok

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Aqua Kick ADEK 10 gx 24 KUTI

OstroVit Aqua Kick ADEK është një suplement dietik që është burim i vitaminave të tretshme në yndyrë si vitamina A, vitamina D dhe vitaminat E dhe K. Është një preparat modern me shije unike portokalli, i cili disponohet në formë qeseje të përshtatshme. Është një produkt i krijuar për personat fizikisht aktivë, i cili mundëson një furnizim pa probleme me mikroelementë të vlefshëm.

 • Një burim i vitaminave të tretshme në yndyrë – Një porcion i suplementit dietik përmban 800 µg vitaminë A, 2000 IU vitaminë D, si dhe 12 mg vitaminë E dhe 75 µg vitaminë K.
 • 1 porcion = 1 qese .
 • Forma e përshtatshme – Përgatitja e disponueshme në formën e një qeske, thjesht përzieni me ujë dhe gati! Pija e përgatitur mund të pihet edhe gjatë aktivitetit fizik.
 • Shije e shijshme – Suplementi dietik me aromë portokalli jep ndjesi të këndshme dhe lehtëson furnizimin adekuat të lëngjeve tek njerëzit që nuk e pëlqejnë ujin e pastër.

OstroVit Aqua Kick ADEK – një kompleks prej katër vitaminash

Vitamina A është një derivat i karotenit që i përket grupit të karotenoideve. Është një komponent i klasifikuar si vitamina të tretshme në yndyrë, i cili grumbullohet në trupin e njeriut në mëlçi dhe në indin dhjamor. E gjetur natyrshëm në ushqim, përbërësi mund të gjendet në produkte të tilla si të brendshmet, qumështi dhe produktet e qumështit, perimet (p.sh. karotat, patatet e ëmbla, kungulli) dhe frutat (p.sh. pjeshkët).

Vitamina D është një përbërje kimike organike steroide, e klasifikuar si vitamina të tretshme në yndyrë, biodisponueshmëria e së cilës, si përbërësit e tjerë të këtij grupi, lidhet ngushtë me praninë e yndyrave në dietën e përditshme. Vitamina D mund të furnizohet me trupin me ushqim – Ndodh kryesisht në peshqit me vaj deti, si dhe në formën e suplementeve dietike. Në ditët me diell, sinteza e lëkurës së përbërjes është gjithashtu e mundur.

Vitamina E është një grup përbërjesh kimike organike, të klasifikuara si vitamina të tretshme në yndyrë. Është një përbërës që në trupin e njeriut ruhet kryesisht në indin dhjamor, si dhe në gjëndrat mbiveshkore. Burimet dietike të vitaminës E përfshijnë vajrat bimore, vajin e ullirit dhe vajin e lulediellit, si dhe arrat dhe mikrobet e farave të drithërave.

Vitamina K është një grup i përbërjeve kimike të tretshme në yndyrë. Suplementi dietik OstroVit përdor menaquinone MK-7, një formë e vitaminës K2 që përthithet më së miri nga trupi i njeriut, e cila ka një efekt pozitiv në përthithjen e suplementit dietik. Komponimi prodhohet nga bakteret e zorrëve dhe gjithashtu mund të shpërndahet në trup së bashku me dietën e përditshme – Substanca gjendet në produkte të tilla si spinaqi, marule, lulelakër ose produkte drithërash dhe është gjithashtu e disponueshme në formën e suplementeve.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Aqua Kick ADEK

Vitamina A kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të hekurit dhe gjithashtu ndihmon në ruajtjen e gjendjes së duhur të mukozave dhe lëkurës së shëndetshme. Komponimi mbështet mirëmbajtjen e shikimit të duhur, si dhe mbështet funksionimin optimal të sistemit imunitar dhe luan rol në procesin e specializimit të qelizave.

Vitamina D ndihmon në ruajtjen e kockave, dhëmbëve dhe muskujve të shëndetshëm, si dhe merr pjesë në procesin e ndarjes së qelizave dhe mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar. Përveç kësaj, përbërësi ndihmon në përthithjen/përdorimin e duhur të kalciumit dhe fosforit, si dhe në ruajtjen e niveleve optimale të kalciumit në gjak.

Vitamina E ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Vitamina K, nga ana tjetër, kontribuon në koagulimin normal të gjakut dhe ndihmon në ruajtjen e kockave të shëndetshme.

Shija

portokalli

Lloji

pluhur

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara