OstroVit Marine Collagen & Hyaluronic Acid & Vitamin C 5 g x 30 BOX mango & pineapple

Brendi

1,00 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Marine Collagen + Acid Hyaluronic + Vitamin C është një suplement dietik pluhur me cilësi të lartë që është i paketuar në qese individuale, të përshtatshme për t’u përdorur. Është një preparat që përmban kolagjen detar tip I, i dalluar për përthithje të shkëlqyer në trupin e njeriut, si dhe përbërës të vlefshëm si acidi hialuronik, vitamina C, zink dhe biotinë. Është një produkt i krijuar për njerëzit që kujdesen për një pamje të bukur dhe të shëndetshme, si dhe për atletët.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Kolagjen Detar + Acid Hialuronik + Vitaminë C 5 g

OstroVit Marine Collagen + Acid Hyaluronic + Vitamin C është një suplement dietik pluhur me cilësi të lartë që është i paketuar në qese individuale, të përshtatshme për t’u përdorur. Është një preparat që përmban kolagjen detar tip I, i dalluar për përthithje të shkëlqyer në trupin e njeriut, si dhe përbërës të vlefshëm si acidi hialuronik, vitamina C, zink dhe biotinë. Është një produkt i krijuar për njerëzit që kujdesen për një pamje të bukur dhe të shëndetshme, si dhe për atletët.

 • Burimi i peptideve të kolagjenit të hidrolizuar të peshkut – një porcion i suplementit dietik përmban 4600 mg kolagjen detar të tipit I.
 • Pasuria e përbërësve aktivë – një qese e preparatit i siguron trupit 40 mg acid hialuronik, 80 mg vitaminë C, 15 mg zink dhe 2500 μg biotinë.
 • 1 qese = 1 porcion .
 • Formë e përshtatshme – thjesht përzieni përmbajtjen e paketimit të produktit me ujë dhe keni mbaruar!
 • Aromë e shijshme frutash e mangos dhe ananasit.
 • Pa sheqer të shtuar – produkti përmban ëmbëlsues me energji të ulët si sukraloza dhe acesulfama K, të cilat kontribuojnë në uljen e përmbajtjes energjetike të dietës.

OstroVit Marine Collagen + Acid Hyaluronic + Vitamin C – përbërës të suplementeve dietike

Kolagjeni është një nga proteinat kryesore ndërtuese të trupit, i cili është një polimer natyral dhe një përbërës i rëndësishëm i substancës ndërqelizore të organizmave shtazorë. Meqenëse niveli i kolagjenit në trup zvogëlohet me kalimin e moshës si rezultat i proceseve natyrore të plakjes, ia vlen të furnizoni trupin me përbërjen edhe nga jashtë – kolagjeni gjendet, ndër të tjera, në kockat ose tendinat e kafshëve, dhe është gjithashtu i disponueshëm në forma e suplementeve dietike. Përdoret në OstroVit Marine Collagen + Acid Hyaluronic + Vitamin C Kolagjeni detar Box është një burim i peptideve të kolagjenit të peshkut të hidrolizuar, struktura e të cilit i ngjan kolagjenit të njeriut. Kjo, megjithatë, e bën substancën të absorbohet në mënyrë të përsosur në trupin e njeriut.

Acidi hialuronik është një përbërje kimike organike – një polisaharid nga grupi i glikozaminoglikaneve. Është një substancë që gjendet në të gjithë organizmat e gjallë dhe në trupin e njeriut është pjesë e matricës ndërqelizore të dermës dhe është përbërësi kryesor i lëngut sinovial. Me moshën, përmbajtja e acidit hialuronik në trup zvogëlohet – atëherë një zgjidhje e mirë mund të jetë dërgimi i përbërjes në trup nga jashtë.

Vitamina C , e njohur gjithashtu si acid askorbik, është një përbërës kimik organik thelbësor i klasifikuar si një vitaminë e tretshme në ujë. Është një substancë ekzogjene që trupi nuk mund ta sintetizojë vetë, prandaj është e nevojshme që komponimi të sigurohet në organizëm së bashku me dietën e përditshme ose në formën e suplementeve.

Zinku , nga ana tjetër, është një nga mikronutrientët thelbësorë që mund të gjendet në ushqim – elementi gjendet në produktet e drithërave, farat e thata të bishtajoreve, farat, si dhe në ushqimet e detit, si dhe në formën e suplementeve.

Biotina – një vitaminë B, e klasifikuar si një përbërës i tretshëm në ujë. Njihet gjithashtu si vitamina B7 ose vitamina H. Mund të gjendet në ushqime të tilla si maja, soja dhe e verdha e vezës.

Vetitë e përbërësve që përmban Kolagjeni Detar + Acidi Hialuronik + Vitamina C:

 • Vitamina C e përdorur në formulë ndihmon në prodhimin e duhur të kolagjenit për të siguruar funksionimin e duhur të kockave, kërcit dhe lëkurës, dhe gjithashtu kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të energjisë. Përveç kësaj, përbërësi kontribuon në reduktimin e ndjenjave të lodhjes dhe lodhjes dhe ndihmon në funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe imunitar.
 • Zinku i pranishëm në suplementin dietik ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të duhur acid-bazë dhe funksioneve njohëse, dhe gjithashtu ndihmon në ruajtjen e lëkurës, flokëve dhe thonjve të shëndetshëm dhe mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar.
 • Biotina e përdorur në produkt ndihmon në funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe kontribuon në ruajtjen e metabolizmit të duhur të makronutrientëve, përveç kësaj, ndihmon në ruajtjen e flokëve dhe lëkurës së shëndetshme .
Shija

mango&ananas

Lloji

pluhur

Paketimi

30

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara