OstroVit Aqua Kick Brain Focus 10g x 24cope

Brendi

0,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Aqua Kick Brain Focus është një suplement ushqimor gjithëpërfshirës që përmban inositol, bitartrate kolinë, ekstrakt të rrënjës së ashwagandha, si dhe vitaminë B6 dhe B12. Është një preparat me shije të shijshme molle jeshile, i disponueshëm në formën e një qeseje me pluhur të tretshëm në ujë. Është një produkt i krijuar për njerëzit që kujdesen për funksionin e duhur të trurit dhe funksionin e duhur kognitiv.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Aqua Kick Brain Focus 10 g

OstroVit Aqua Kick Brain Focus është një suplement ushqimor gjithëpërfshirës që përmban inositol, bitartrate kolinë, ekstrakt të rrënjës së ashwagandha, si dhe vitaminë B6 dhe B12. Është një preparat me shije të shijshme molle jeshile, i disponueshëm në formën e një qeseje me pluhur të tretshëm në ujë. Është një produkt i krijuar për njerëzit që kujdesen për funksionin e duhur të trurit dhe funksionin e duhur kognitiv.

 • Burimi i përbërësve të vlefshëm – një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 250 mg inositol, 250 mg kolinë bitartrate, si dhe ekstrakt të rrënjës së ashwagandha, i standardizuar në 7,2% me anolide, 1% alkaloide dhe 0,25% me aferin A. , si dhe 2,8 mg vitaminë B6 dhe 30 μg vitaminë B12.
 • Aromë e shijshme e mollës jeshile që kënaq qiellzën.
 • 1 racion = 1 qese.
 • Formë e përshtatshme dhe paketë e përshtatshme – produkti është i disponueshëm në formë pluhuri dhe lejon furnizimin pa probleme të suplementit dietik, dhe paketa e përshtatshme do të thotë që qeskën mund ta merrni gjithmonë me përgatitjen dhe ta përzieni me ujë kudo. dhe në çdo kohë!

OstroVit Aqua Kick Brain Focus – burim i përbërësve të vlefshëm

Inositol – një lëndë ushqyese që klasifikohet kimikisht si poliol. Është një substancë që deri vonë quhej vitamina B8 dhe klasifikohej si vitaminë B e tretshme në ujë. Megjithatë, të dhënat aktuale sugjerojnë se inositoli është një përbërës i ngjashëm me vitaminën që mund të prodhohet natyrshëm në trupin e njeriut. Megjithatë, përbërësi mund të furnizohet me trupin edhe me ushqim – sasitë më të mëdha të inositolit mund të gjenden në frutat dhe perimet e freskëta, si dhe te arrat dhe drithërat.

Bitartrati i kolinës – një përbërje kimike organike që deri vonë quhej vitamina B4. Megjithatë, të dhënat aktuale shkencore sugjerojnë se kolina është një substancë e ngjashme me vitaminën, e konsideruar si një lëndë ushqyese e ngjashme me aminoacidet, e cila në sasi të vogla mund të sintetizohet natyrshëm në trupin e njeriut.

Ekstrakti i rrënjës së Ashwagandha – ekstrakt nga rrënja e një bime që i përket familjes Solanaceae, e njohur gjithashtu si vitania e ngadaltë ose xhensen indian. Rrënja e Ashwagandha karakterizohet nga një erë intensive dhe një sasi e madhe substancash të vlefshme – ajo është kryesisht një burim me anolide, alkaloide dhe vitaferinë A, përmbajtja e së cilës standardizohet nga ekstrakti bimor i përdorur në OstroVit.

Vitamina B6 – Piridoksinë – një komponent i tretshëm në ujë që i përket vitaminave B. Komponimi mund të gjendet kryesisht në produktet e drithërave me drithëra të plota, si dhe në të brendshmet dhe bishtajat e thata.

Vitamina B12 , e njohur gjithashtu si kobalamina ose vitamina e kuqe, është një përbërje kimike organike e klasifikuar si një vitaminë B e tretshme në ujë. Është një substancë që gjendet natyrshëm në produktet shtazore – përbërësi mund të gjendet në mish, qumësht dhe produkte qumështi, si dhe në peshk dhe ushqim deti.

Vetitë e përbërësve të përfshira në OstroVit Aqua Kick Brain Focus

Kolina kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të homocisteinës dhe ndihmon në funksionimin e duhur të mëlçisë. Për më tepër, përbërja kontribuon në ruajtjen e metabolizmit optimal të yndyrës.

Vitamina B6 kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të energjisë, dhe gjithashtu mbështet funksionimin e duhur të sistemit nervor. Është një përbërës që kontribuon në reduktimin e ndjenjave të lodhjes dhe lodhjes dhe mbështet funksionimin optimal të sistemit imunitar.

Vitamina B12 kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të energjisë dhe ndihmon në funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe imunitar. Përveç kësaj, ai mbështet mirëmbajtjen e metabolizmit optimal të homocisteinës dhe ndihmon në ruajtjen e funksioneve normale mendore. Komponimi gjithashtu kontribuon në reduktimin e ndjenjave të lodhjes dhe lodhjes dhe mbështet prodhimin e duhur të qelizave të kuqe të gjakut, si dhe luan një rol në procesin e ndarjes së qelizave.

Shija

molle jeshile

Lloji

pluhur

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara