OstroVit Caffeine 200 mg 200 tabs

Brendi

7,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Caffeine në tableta VEGE 200 mg është një suplement dietik me cilësi të lartë që është burim i kafeinës. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të stimulojnë trupin dhe të plotësojnë dietën e tyre ditore me një përbërje të vlefshme.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Caffeine 200 mg VEGE 200 tableta

OstroVit Caffeine në tableta VEGE 200 mg është një suplement dietik me cilësi të lartë që është burim i kafeinës. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të stimulojnë trupin dhe të plotësojnë dietën e tyre ditore me një përbërje të vlefshme.

 • Burimi i kafeinës – Një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 200 mg të përbërjes.
 • 1 racion = 1 tabletë .
 • Efikasiteti – Paketa përmban 200 porcione tabletash kafeine.
 • I përshtatshëm për vegjetarianë dhe veganë – Produkti nuk përmban përbërës me origjinë shtazore.
 • Forma e përshtatshme – Produkti, i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, siguron një furnizim pa probleme të suplementit dietik.

OstroVit Kafeina në tableta VEGE 200 mg – suplement dietik i vlefshëm

Kafeina – 1,3,7-trimethylxanthine – përbërje kimike organike nga grupi i alkaloideve purine. Është një substancë që gjendet natyrshëm në natyrë – mund të gjendet në mbi 60 bimë të ndryshme dhe kokrrat e pjekura të kafesë dhe gjethet e çajit konsiderohen si burimet kryesore të kafeinës në dietë. Sidoqoftë, përbërja mund të prodhohet edhe në mënyrë sintetike, me anë të reaksioneve të shumta kimike.

Kafeina dallohet për tretshmërinë e saj të shkëlqyer në ujë dhe përthithet shpejt nga zorrët në qarkullimin e gjakut, me një gjysmë jete 4-5 orë . Është një përbërës që ka aftësinë të bllokojë neurotransmetuesin adenozinë . Pasojë e këtij fenomeni është edhe efekti i substancës në rritjen e sekretimit të neurotransmetuesve të tjerë, si serotonina, dopamina dhe adrenalina. Për shkak të vetive të saj, kafeina vlerësohet veçanërisht nga atletët, si dhe nga njerëzit që kryejnë përpjekje intensive mendore.

OstroVit përdor kafeinë anhydrous , e cila është një përbërje e koncentruar, e cila ka një efekt pozitiv në efektivitetin dhe cilësinë e plotësimit.

Lloji

tableta

Paketimi

200

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903246229172 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara