OstroVit Apple Cider Vinegar Gummies 60 cope

Brendi

Çmimi origjinal qe: 16,50 €.Çmimi i tanishëm është: 8,25 €.

Brand: 
OstroVit

OstroVit Uthulla e Mollës Gummies është një suplement dietik që përmban uthull molle të standardizuar në 5% acid acetik, si dhe acid folik dhe vitaminë B12. Është një preparat i disponueshëm në formën e fasuleve të shijshme pelte me shije molle. Është një produkt i krijuar për njerëzit që kërkojnë një formë më të aksesueshme të uthullës së mollës, e dalluar për aromën dhe shijen e saj specifike, si dhe për ata që duan të mbështesin funksionimin e duhur të sistemit imunitar falë përmbajtjes së vitaminës. B12 dhe acid folik. Doza e rekomanduar ditore e nevojshme për efekte të dobishme: 1 pelte.

Vetëm 7 copë kanë mbetur në stok.
 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

Uthull molle OstroVit Gummies 60 copë

OstroVit Uthulla e Mollës Gummies është një suplement dietik që përmban uthull molle të standardizuar në 5% acid acetik, si dhe acid folik dhe vitaminë B12. Është një preparat i disponueshëm në formën e fasuleve të shijshme pelte me shije molle. Është një produkt i krijuar për njerëzit që kërkojnë një formë më të aksesueshme të uthullës së mollës, e dalluar për aromën dhe shijen e saj specifike, si dhe për ata që duan të mbështesin funksionimin e duhur të sistemit imunitar falë përmbajtjes së vitaminës. B12 dhe acid folik. Doza e rekomanduar ditore e nevojshme për efekte të dobishme: 1 pelte.

 

 • Burimi i uthullës së mollës, acidit folik dhe vitaminës B12 – një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 500 mg uthull molle të standardizuar në 5% acid acetik, si dhe 200 μg acid folik dhe 1,2 μg vitaminë B12.
 • Aromë e shijshme molle që kënaq qiellzën dhe maskon aromën specifike të uthullës së mollës.
 • I përshtatshëm për vegjetarianët dhe veganët – produkti nuk përmban përbërës me origjinë shtazore.
 • 1 porcion = 1 çamçakëz.
 • Efikasiteti – paketa e produktit përmban 60 porcione të preparatit, që mjaftojnë për dy muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – preparati, i disponueshëm në formën e gomës, është një kënaqësi e pastër, e cila lejon furnizimin pa probleme të suplementit dietik dhe do të jetë i shkëlqyeshëm për njerëzit që kanë vështirësi në gëlltitjen e tabletave.

OstroVit Uthull molle Gummies – gomçakëz plot me përbërës të vlefshëm

Uthull molle – një produkt i marrë nga fermentimi i mollëve, duke përdorur bakteret e majave dhe uthullës. Është një pije e pafiltruar, e pa ëmbëlsuar e bërë nga mollët, e cila është pak e turbullt dhe jashtëzakonisht aromatike. Uthulla e mollës është përdorur për mijëra vjet. Ai përmban shumë lëndë ushqyese të vlefshme, duke përfshirë, ndër të tjera, acid acetik, përmbajtja e të cilit është e standardizuar në preparatin OstroVit. Acidi acetik është një përbërës kimik organik nga grupi i acideve karboksilike, i cili tretet mirë në ujë dhe, për më tepër, ka veti higroskopike.

Acidi folik – një përbërje kimike organike e klasifikuar si një vitaminë B e tretshme në ujë. Është një substancë që shpesh quhet edhe vitamina B9. Acidi folik u izolua fillimisht nga gjethet e spinaqit, por burimet e përbërjes përfshijnë një shumëllojshmëri perimesh jeshile të errëta, të tilla si lakra jeshile, lakrat e Brukselit dhe majdanozi, si dhe bishtajore të thata, produkte drithërash dhe të brendshmet.

Vitamina B12 , e njohur gjithashtu si kobalamina ose vitamina e kuqe, është një përbërje kimike organike e klasifikuar si një vitaminë B e tretshme në ujë. Vitamina B12 gjendet natyrshëm në produktet shtazore. Komponimi mund të gjendet në mish, qumësht dhe produkte qumështi, si dhe në peshk dhe ushqim deti.

Vetitë e përbërësve të përmbajtura në OstroVit Uthulla e Mollës

Folatet ndihmojnë në prodhimin e duhur të gjakut dhe gjithashtu kontribuojnë në reduktimin e ndjenjave të lodhjes dhe lodhjes. Përveç kësaj, ato mbështesin mirëmbajtjen e funksioneve të duhura psikologjike dhe përfshihen në procesin e ndarjes së qelizave. Folatet gjithashtu mbështesin funksionimin e duhur të sistemit imunitar dhe mbështet sintezën e duhur të aminoacideve.

Vitamina B12 kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të energjisë dhe mbështet funksionimin e duhur të sistemit nervor, si dhe ndihmon në ruajtjen e funksionit mendor optimal. Është një përbërës që kontribuon në reduktimin e ndjenjave të lodhjes dhe lodhjes, dhe gjithashtu mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar. Vitamina B12 ndihmon në prodhimin e duhur të rruazave të kuqe të gjakut dhe luan një rol në procesin e ndarjes së qelizave.

Shija

molle

Lloji

goma

Paketimi

60

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903933909110 Kategoritë: , , Tag: 
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara