OstroVit MCT OIL 500 ml

Brendi

16,00 

Brand: 
OstroVit

OstroVit MCT Oil është një suplement dietik që është një burim i acideve yndyrore MCT me zinxhir të mesëm. Është një preparat i disponueshëm në formë të lëngshme, të përshtatshme për t’u ngrënë, e cila është paketuar në një shishe plastike, pa BPA. Ky produkt rekomandohet veçanërisht për atletët dhe personat fizikisht aktivë.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit MCT Oil 500 ml

OstroVit MCT Oil është një suplement dietik që është një burim i acideve yndyrore MCT me zinxhir të mesëm. Është një preparat i disponueshëm në formë të lëngshme, të përshtatshme për t’u ngrënë, e cila është paketuar në një shishe plastike, pa BPA. Ky produkt rekomandohet veçanërisht për atletët dhe personat fizikisht aktivë.

 

 • Një burim i acideve yndyrore me zinxhir të mesëm MCT (trigliceride me zinxhir të mesëm) – Një pjesë e suplementit dietik përmban 12 g yndyrna, duke përfshirë acidin kaprik ose kaprilik.
 • Efikasiteti – Paketa e një produkti me kapacitet 500 ml është e mjaftueshme për 39 porcione të një suplementi dietik.
 • Forma e përshtatshme – Përgatitja në formë vaji siguron plotësim të lehtë dhe është një zgjidhje e shkëlqyer për personat që kanë vështirësi në gëlltitjen e tabletave.
 • Shije dhe erë neutrale që nuk shkakton shqetësim gjatë suplementimit.
 • I përshtatshëm për vegjetarianë dhe veganë – Produkti nuk përmban përbërës me origjinë shtazore.

Vaj MCT – acide yndyrore me zinxhir të mesëm

Vaji MCT , ose trigliceridet me zinxhir të mesëm, janë yndyrna të ngopura që përbëhen nga acide yndyrore që përmbajnë nga 6 deri në 10 (dhe sipas disa burimeve deri në 12) atome karboni.

Vaji MCT më së shpeshti merret nga vaji i kokosit, si dhe vaji i palmës ose yndyra e qumështit. Edhe pse është yndyrë e ngopur, ajo ndryshon nga acidet yndyrore të tjera të këtij grupi, gjë që, ndër të tjera, rezulton nga një mënyrë tjetër përthithjeje – vaji MCT absorbohet nga qelizat epiteliale të zorrëve dhe me ndihmën e një vene porta shkon drejtpërdrejt në mëlçi. , që do të thotë se përbërësi nga sistemi tretës futet drejtpërdrejt në sistemin e qarkullimit të gjakut me një shpejtësi të ngjashme me glukozën. Përveç kësaj, tretja e tij nuk kërkon praninë e lipazës dhe biliare, gjë që ndikon në mënyrë të favorshme në ritmin e procesit. Vaji MCT përbëhet nga acide yndyrore, si acidi kaproik që përmban gjashtë atome karboni, acid kaprilik me tetë karbon ose acid kaprik që përbëhet nga dhjetë molekula karboni. Është një produkt që përdoret shpesh si një komponent i suplementeve dietike me vitamina – Si burim yndyre, vaji MCT ndikon pozitivisht në përthithjen e vitaminave të tretshme në yndyrë. Për më tepër, përbërja është një burim energjie, i cili dallohet për një shije dhe erë neutrale, falë së cilës përdoret me dëshirë nga njerëzit në dietë ketogjenike, p.sh. si përbërës i kafesë antiplumb. Vaji MCT përdoret gjithashtu në kozmetikë si një përbërës në produktet e kujdesit të lëkurës dhe flokëve.

Shija

natyrale

Lloji

leng

Paketimi

500ml

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903246223705 Kategoritë: , ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara