OstroVit Omega 3-6-9 30 caps

Brendi

3,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Omega 3-6-9 është një suplement dietik që është burim i acideve yndyrore të pangopura omega-3, si dhe omega-6 dhe omega-9, dhe gjithashtu i siguron trupit vitaminë E. Është një preparat në formë e kapsulave të lehta për t’u gëlltitur, e cila rekomandohet veçanërisht për njerëzit me një kërkesë të shtuar për përbërësit e lartpërmendur.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Omega 3-6-9 30 kapsula

OstroVit Omega 3-6-9 është një suplement dietik që është burim i acideve yndyrore të pangopura omega-3, si dhe omega-6 dhe omega-9, dhe gjithashtu i siguron trupit vitaminë E. Është një preparat në formë e kapsulave të lehta për t’u gëlltitur, e cila rekomandohet veçanërisht për njerëzit me një kërkesë të shtuar për përbërësit e lartpërmendur.

 • Burimi i acideve yndyrore të pangopura omega-3 – Një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 72 mg acid eicosapentaenoic (EPA), 48 mg acid docosahexaenoic (DHA), si dhe 150 mg acid alfa-linolenik (ALA). .
 • I pasur me omega-6 dhe omega-9 – Një kapsulë përmban 190 mg acid linoleik (LA) dhe 103,5 mg acid oleik (OA).
 • I pasuruar me vitaminë E – Një porcion i produktit i siguron trupit 10,5 mg acetat DL-alfa-tokoferol, një formë e vitaminës E që karakterizohet nga biodisponibilitet i lartë.
 • 1 kapsulë = 1 porcion .
 • Efikasiteti – Një paketim i produktit është i mjaftueshëm për muaj të tërë suplementi të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – Preparati disponohet në formën e kapsulave xhel që gëlltiten lehtë.

OstroVit Omega 3-6-9 – një burim i acideve yndyrore të pangopura të vlefshme

Acidet yndyrore omega 3 janë acide yndyrore esenciale që nuk sintetizohen në trupin e njeriut, ndaj duhet të furnizohen në organizëm me dietën e përditshme ose, nëse është e nevojshme, në formën e suplementeve. OstroVit përdor acidin alfa-linolenik (ALA), i cili mund të gjendet kryesisht në vajin e farave të lirit, si dhe acidin eicosapentaenoic (EPA) dhe acidin docosahexaenoic (DHA), dmth përbërës, burimi i të cilave është kryesisht peshku me vaj deti.

Acidet yndyrore omega 6 janë komponime që i përkasin grupit të acideve yndyrore esenciale që janë pjesë e membranave qelizore. Suplementi OstroVit Omega 3-6-9 përdor acid linoleik (LA), që rrjedh nga vaji i lulediellit dhe vaji i farës së lirit, i cili mund të gjendet edhe në vajra të tjerë bimorë, p.sh. vaji i farave të rrushit.

Acidet yndyrore omega 9 janë yndyrna të pangopura, përfaqësuesi i të cilave (përdoret në OstroVit) është acidi oleik (OA). Burimi kryesor dietik i përbërjes është vaji i ullirit, megjithëse acidi oleik gjendet gjithashtu në vajin e rapes, vajin e lajthisë, vajin e farës së lulediellit ose vajin e farës së lirit.

Vitamina E është një grup përbërjesh kimike organike, të klasifikuara si vitamina të tretshme në yndyrë, ndër të cilat aktivitetin më të madh biologjik e shfaq D-alfa-tokoferoli i përdorur në preparat. Është një përbërës që ruhet në trupin e njeriut kryesisht në indin dhjamor, si dhe në gjëndrat mbiveshkore. Në ushqim, ajo gjendet kryesisht në vajra bimore, arra dhe fara.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Omega 3-6-9

Acidi eikosapentaenoik (EPA) dhe acidi dokosaheksaenoik (DHA) në suplementin dietik kontribuojnë në funksionin normal të zemrës dhe efekti i dobishëm arrihet me marrjen ditore prej 250 mg EPA dhe DHA.

Acidi dokosaheksaenoik (DHA) i përdorur në përgatitje mbështet funksionimin e duhur të trurit dhe kontribuon në ruajtjen e shikimit normal, dhe efekti i dobishëm ndodh kur konsumoni 250 mg DHA në ditë.

Acidi alfa-linolenik (ALA) dhe acidi linoleik (LA) i përdorur në produkt ndihmojnë në ruajtjen e niveleve optimale të kolesterolit në gjak dhe efekti i dobishëm arrihet me marrjen ditore prej 2 g ALA dhe 10 g LA.

Suplementi përmban gjithashtu acid oleik, ndaj ia vlen të dini se zëvendësimi i yndyrave të ngopura me yndyrna të pangopura në dietë ndihmon në ruajtjen e niveleve normale të kolesterolit në gjak. Acidi oleik është një yndyrë e pangopur. Nga ana tjetër, vitamina E e përdorur në preparat ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

KUJDES! Për shkak të përmbajtjes së lartë të vajit të peshkut, produkti ka një erë peshku.

Lloji

kapsul vajore

Paketimi

30

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara