OstroVit Vitamin D3 2000 IU softgels 60 caps

Brendi

4,20 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Vitamina D3 2000 IU është një suplement dietik me cilësi të lartë, i cili është burim i vitaminës D3. Është një preparat i disponueshëm në formën e kapsulave shumë të absorbueshme, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me një mikronutrient të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Vitamin D3 2000 IU 60 kapsula

OstroVit Vitamina D3 2000 IU është një suplement dietik me cilësi të lartë, i cili është burim i vitaminës D3. Është një preparat i disponueshëm në formën e kapsulave shumë të absorbueshme, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me një mikronutrient të vlefshëm.

 • Burimi i vitaminës D3 – një porcion i suplementit dietik përmban 2000 IU kolekalciferol.
 • 1 racion = 1 kapsulë .
 • Efikasiteti – Paketimi i preparatit mjafton për dy muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – Produkti është i disponueshëm në formën e kapsulave me xhel të butë që gëlltiten lehtë, siguron një furnizim pa probleme dhe efektiv të suplementit.

OstroVit Vitamina D3 2000 IU – mikronutrient i vlefshëm

Vitamina D3 , e njohur edhe si kolekalciferol, është një përbërje kimike organike steroide, e cila i përket grupit të vitaminave të tretshme në yndyrë. Kështu, asimilimi i përbërësit është i lidhur ngushtë me praninë e yndyrave në dietën e përditshme. Vitamina D3 është një substancë, e cila i jepet trupit me ushqim (mund të gjendet në peshqit me vaj deti), si dhe përmes sintezës së lëkurës. Megjithatë, ajo ruhet kryesisht në indin dhjamor dhe në mëlçi. Përveç kolekalciferolit, preparati OstroVit përfshin edhe vajin e shafranit, gjegjësisht një përbërës, i cili ndikon pozitivisht në përthithjen dhe asimilimin e përbërësit aktiv dhe në këtë mënyrë siguron plotësim efektiv.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Vitamina D3 2000 IU:

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Vitamina D3 2000 IU. Komponimi gjithashtu ndihmon në përthithjen dhe përdorimin e duhur të kalciumit dhe fosforit dhe në ruajtjen e nivelit të duhur të kalciumit në gjak. Substanca është gjithashtu e përfshirë në procesin e ndarjes së qelizave.

Përdorimi i sugjeruar

Merrni 1 porcion (1 kapsulë) në ditë 30 minuta para vaktit.

Përpara përdorimit, këshillohet të kryeni një test 25-(OH) D në gjak dhe të konsultoheni me një mjek ose farmacist për rezultatin e analizës.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësues (zëvendësues) për një dietë të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos e konsumoni nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve të produktit. Produkti nuk duhet të përdoret nga fëmijët, gratë shtatzëna dhe nënat me gji. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël.

Lloji

kapsula

Paketimi

60

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara