OstroVit Vitamin D3 2000 IU + K2 MK-7 + C+ Zn 60 Caps

Brendi

12,00 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Vitamina D3 2000 IU + K2 MK-7 + C + Zn është një suplement ushqimor kompleks që është burim i përbërësve të vlefshëm – vitaminë D3, vitaminë K2, si dhe vitaminë C dhe zink. Është një preparat i disponueshëm në formën e kapsulave të gëlltitura lehtësisht, i cili është krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Vitamin D3 2000 IU + K2 MK-7 + C + Zink 60 kapsula

OstroVit Vitamina D3 2000 IU + K2 MK-7 + C + Zn është një suplement ushqimor kompleks që është burim i përbërësve të vlefshëm – vitaminë D3, vitaminë K2, si dhe vitaminë C dhe zink. Është një preparat i disponueshëm në formën e kapsulave të gëlltitura lehtësisht, i cili është krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 • Burimi i vitaminave të vlefshme – Një porcion i preparatit përmban 2000 IU vitaminë D3, 100 μg vitaminë K2, në formën më të mirë të përthithur të MK-7, si dhe 1000 mg vitaminë C.
 • Përmban zink – Një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 15 mg pikolinat zinku.
 • 1 racion = 2 kapsula .
 • Efikasiteti – Paketimi i produktit është i mjaftueshëm për një muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – Përgatitja është në dispozicion në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë.

OstroVit Vitamina D3 2000 IU + K2 MK-7 + C + Zn – suplement ushqimor gjithëpërfshirës

Vitamina D3 , e njohur edhe si kolekalciferol, është një përbërje kimike organike steroide që i përket grupit të vitaminave të tretshme në yndyrë. Kështu, asimilueshmëria e përbërësit është e lidhur ngushtë me praninë e yndyrave në dietën e përditshme. Vitamina D3 është një substancë që furnizohet me ushqimin e trupit (mund të gjendet në peshqit me vaj deti), si dhe përmes sintezës së lëkurës. Në vend të kësaj, ajo ruhet kryesisht në indin dhjamor dhe në mëlçi.

Vitamina K2 , e referuar si menaquinone, është një përbërje kimike organike që klasifikohet si një vitaminë e tretshme në yndyrë. Vitamina K2 ruhet në trupin e njeriut kryesisht në mëlçi. Mund të prodhohet nga bakteret e pranishme në sistemin tretës, të furnizuara me ushqimin e trupit (mund të gjendet si në produktet bimore ashtu edhe në ato shtazore), si dhe në formën e suplementeve dietike. Vitamina K2 MK-7 e përdorur në OstroVit është një formë e përbërjes që përthithet më së miri nga trupi i njeriut, e cila ka një efekt pozitiv në përthithjen e suplementit dietik. Përveç kësaj, produkti përfshin edhe vitaminën D3, e cila vepron në mënyrë sinergjike me vitaminën K2, duke intensifikuar efektet e saj.

Vitamina C është një përbërje kimike organike që është një vitaminë e tretshme në ujë. Është një përbërës ekzogjen që duhet të furnizohet organizmit me ushqim ose në formën e suplementeve dietike, pasi trupi nuk është në gjendje ta sintetizojë atë në mënyrë natyrale. Vitamina C zakonisht gjendet në perimet dhe frutat e freskëta – Përbërësi mund të gjendet, ndër të tjera: te specat, lakrat e Brukselit ose kohlrabi, si dhe te rrush pa fara e zezë, limon ose luleshtrydhe.

Zinku – element kimik me simbol Zn. Është një mineral që gjendet në trupin e njeriut kryesisht në muskujt e skeletit dhe kockat, si dhe në tru, pankreas dhe mëlçi. Është një përbërës që mund të gjendet në shumë produkte ushqimore – zinku është i pranishëm, ndër të tjera në mish, bishtajore të thata, arra dhe produkte me drithëra të plota.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Vitamina D3 2000 IU + K2 MK-7 + C + Zn

Vitamina D e pranishme në preparat ndihmon në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm si dhe në funksionimin e duhur të muskujve. Përveç kësaj, ai mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar dhe merr pjesë në procesin e ndarjes së qelizave. Komponimi gjithashtu ndihmon në ruajtjen e nivelit të duhur të kalciumit në gjak dhe në përthithjen dhe përdorimin optimal të kalciumit dhe fosforit.

Vitamina K e përdorur në suplementin dietik kontribuon në koagulimin e duhur të gjakut dhe ndihmon në ruajtjen e kockave të shëndetshme.

Vitamina C e përdorur në produkt ndihmon në ruajtjen e funksionimit të duhur të sistemit imunitar gjatë dhe pas ushtrimeve fizike intensive. Përveç kësaj, acidi L-askorbik mbështet prodhimin normal të kolagjenit për të siguruar funksionimin optimal të enëve të gjakut, kockave, kërcit dhe mishrave të dhëmbëve, si dhe dhëmbëve dhe lëkurës. Substanca gjithashtu kontribuon në ruajtjen e metabolizmit të duhur të energjisë dhe funksionimin e duhur të sistemit nervor. Vitamina C gjithashtu ndihmon në uljen e lodhjes dhe lodhjes, dhe për më tepër, ajo mbështet mirëmbajtjen e funksioneve normale psikologjike dhe ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Zinku kontribuon në ruajtjen e ekuilibrit optimal acid-bazë dhe metabolizmit të karbohidrateve dhe mbështet mirëmbajtjen e funksioneve normale njohëse. Përveç kësaj, përbërësi ndihmon Përveç kësaj, përbërësi ndihmon në sintezën e duhur të ADN-së dhe kontribuon në ruajtjen e metabolizmit optimal të makronutrientëve. Përbërësi gjithashtu mbështet mirëmbajtjen e shikimit të duhur, si dhe funksionimin e duhur të sistemit imunitar. Për më tepër, ndihmon në ruajtjen e kockave, flokëve, thonjve dhe lëkurës së shëndetshme.

KUJDES! Produkti nuk duhet të konsumohet nga njerëzit që marrin antikoagulantë që përmbajnë antagonistë të vitaminës K (p.sh. warfarin dhe acenokumarol).

Përdorimi i sugjeruar

Merrni 1 porcion (2 kapsula) në ditë.

Këshillohet që të bëni një test gjaku 25-(OH) D dhe të konsultoheni me mjekun ose farmacistin përpara përdorimit. Të mos përdoret tek personat të cilët janë të predispozuar për krijimin e gurëve në veshka ose ata që vuajnë nga gurët në veshka. Produkti është i destinuar për të rriturit.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mos e përdorni produktin si zëvendësues (zëvendësues) për një dietë të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos e hani nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve. Fëmijët, gratë shtatzëna ose gjidhënësja nuk duhet ta marrin produktin. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve.

Lloji

kapsula

Paketimi

60

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara