Prostalive 30s Caps

Brendi

12,00 

Formulë sinergjike me fara kungulli, Sereona, rrënjë hithre, shegë, likopen, selen, vitaminë E dhe zink.

Kush tha që burrat nuk kanë … mbrojtësin e tyre? Natyra është kujdesur edhe për të duke ofruar përbërës bujarë natyralë përmes ushqimit tonë. Prostalive është një përbërje e pasur e një kombinimi të bimëve tradicionale, si dhe mineraleve gjurmë.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

Prostalive

Formulë sinergjike me fara kungulli, Sereona, rrënjë hithre, shegë, likopen, selen, vitaminë E dhe zink.

Kush tha që burrat nuk kanë … mbrojtësin e tyre? Natyra është kujdesur edhe për të duke ofruar përbërës bujarë natyralë përmes ushqimit tonë. Prostalive është një përbërje e pasur e një kombinimi të bimëve tradicionale, si dhe mineraleve gjurmë.

Prostalive është një formulë e përbërë nga lëndët ushqyese të mëposhtme:

 • Farat e kungullit (Curcubita pepo L.): Një bimë me efekt tradicional, e pasur me sitosterole, karotenoidë dhe mikroelementë të tjerë që luajnë një rol kyç në organizëm.
 • Serenoa (Saw Palmetto- Serenoa repens L.): Një pemë që duket si palmë, e njohur edhe si serenoa. Përdoret që nga viti 1900 nga amerikanët vendas. Është i pasur me fitonutrientë, si β-sitosterolet.
 • Rrënja e hithrës (Urtica dioica L.): Një bimë tradicionale që ofron mbrojtje të gjithanshme për njerëzit.
 • Shega (Punica granatum L.): Frut i pasur me përbërës antioksidantë si acidi ellagic, taninet dhe antocianin.
 • Likopeni: Përbërës fitonutrient i frutave të kuqe dhe domates, me veprim të fortë kundër stresit oksidativ.
 • Seleni dhe Vitamina E: kontribuojnë në spermatogjenezën normale dhe në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ .
 • Zinku: Kontribuon në fertilitetin dhe riprodhimin normal dhe në ruajtjen e niveleve normale të testosteronit në gjak

*Pretendimet zyrtare nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA).

Karakteristikat e tij të platinit:

 • Efekt sinergjik, holistik i 8 përbërësve të ndryshëm
 • Përbërësit me pretendime zyrtare shëndetësore nga EFSA, si dhe përbërës të studiuar shkencërisht
Përbërësit aktivë Për tabletë RDI *
Ekstrakti i farës së kungullit 4:1 200 mg
Ekstrakti i frutave të palmetos 40 mg
Ekstrakti i rrënjës së hithrës 50 mg
Ekstrakti i likopenit 5 mg
Ekstrakti i frutave të shegës 100 mg
Zinku 10 mg 100
Seleni 55 mcg 100
Vitamina E 6 mg 50

Merrni 1 kapsulë në ditë, mundësisht pas një vakti si shtesë ushqimore sipas udhëzimeve të mjekut tuaj.

Pa
gluten, laktozë, konservues, aroma.

Përmbajtja
30 kapsula

Diabetikët
I përshtatshëm për diabetikët.

Mbyllni me kujdes pas përdorimit. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë (deri në 25 οC), jashtë shikimit dhe arritjes së fëmijëve. Mbajeni produktin larg nxehtësisë, dritës ose lagështisë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim i një diete të ekuilibruar. Ky produkt nuk ka për qëllim parandalimin, trajtimin ose shërimin e sëmundjeve njerëzore. Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni ilaçe ose përballeni me probleme shëndetësore.

Lloji

kapsula

Paketimi

30

Brendi

Power of Nature

Origjina

Greqi

SKU: `5200321009545 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara