OstroVit ADEK 200 tabs

Brendi

7,80 

Brand: 
OstroVit

OstroVit ADEK është një suplement dietik, i cili është burim i vitaminave të tretshme në yndyrë, si vitamina A, vitamina D dhe vitamina E ose K. Është një preparat gjithëpërfshirës i cilësisë së lartë, i cili është një shtesë e vlefshme për dietën.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

Tableta OstroVit ADEK 200

OstroVit ADEK është një suplement dietik, i cili është burim i vitaminave të tretshme në yndyrë, si vitamina A, vitamina D dhe vitamina E ose K. Është një preparat gjithëpërfshirës i cilësisë së lartë, i cili është një shtesë e vlefshme për dietën.

 • Një burim i vitaminave të tretshme në yndyrë – Përgatitja përmban 800 ug vitaminë A, 2000 IU vitaminë D, si dhe 12 mg vitaminë E dhe 75 ug vitaminë K.
 • 1 racion = 1 tabletë .
 • Efikasiteti – Paketa e preparatit përmban 200 porcione të produktit, që mjaftojnë për mbi gjysmë viti suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – Suplement dietik i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë.

OstroVit ADEK – një burim i vitaminave të tretshme në yndyrë

Vitamina A është një derivat i karotenit që i përket grupit të karotenoideve. Është një komponent i klasifikuar si vitamina të tretshme në yndyrë, i cili grumbullohet në trupin e njeriut në mëlçi dhe në indin dhjamor. E gjetur natyrshëm në ushqim, përbërësi mund të gjendet në produkte të tilla si të brendshmet, qumështi dhe produktet e qumështit, perimet (p.sh. karotat, patatet e ëmbla, kungulli) dhe frutat (p.sh. pjeshkët).

Vitamina D është një përbërje kimike organike steroide, e klasifikuar si vitamina të tretshme në yndyrë, biodisponueshmëria e së cilës, si përbërësit e tjerë të këtij grupi, lidhet ngushtë me praninë e yndyrave në dietën e përditshme. Vitamina D mund të furnizohet në organizëm me ushqim – Ndodh kryesisht në peshqit e yndyrshëm të detit, si dhe në formën e suplementeve dietike. Në ditët me diell, sinteza e lëkurës së përbërjes është gjithashtu e mundur.

Vitamina E është një grup përbërjesh kimike organike, të klasifikuara si vitamina të tretshme në yndyrë. Është një përbërës, i cili në trupin e njeriut ruhet kryesisht në indin dhjamor, si dhe në gjëndrat mbiveshkore. Burimet dietike të vitaminës E përfshijnë vajrat bimore, vajin e ullirit dhe vajin e lulediellit, si dhe arrat dhe mikrobet e farave të drithërave.

Vitamina K është një grup i përbërjeve kimike të tretshme në yndyrë. Suplementi dietik OstroVit përdor menaquinone, dmth vitaminë K2, e cila prodhohet nga bakteret e zorrëve dhe gjithashtu mund të shpërndahet në trup së bashku me dietën e përditshme – Përbërja gjendet në produkte të tilla si spinaqi, marule, lulelakër ose produkte drithërash dhe është gjithashtu në dispozicion. në formën e suplementeve.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit ADEK:

Vitamina A kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të hekurit dhe gjithashtu ndihmon në ruajtjen e gjendjes së duhur të mukozave dhe lëkurës së shëndetshme. Komponimi ndihmon në ruajtjen e shikimit të duhur dhe gjithashtu mbështet funksionimin optimal të sistemit imunitar.

Vitamina D ndihmon në ruajtjen e kockave, dhëmbëve dhe muskujve të shëndetshëm, si dhe merr pjesë në procesin e ndarjes së qelizave dhe mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar. Përveç kësaj, përbërësi ndihmon në përthithjen/përdorimin e duhur të kalciumit dhe fosforit, si dhe në ruajtjen e niveleve optimale të kalciumit në gjak.

Vitamina E ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Vitamina K, nga ana tjetër, kontribuon në koagulimin normal të gjakut dhe ndihmon në ruajtjen e kockave të shëndetshme.

KUJDES! Produkti nuk duhet të konsumohet nga njerëzit që marrin antikoagulantë që përmbajnë antagonistë të vitaminës K (p.sh. warfarin dhe acenokumarol).

Lloji

tableta

Paketimi

200

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara