Probiozen 15s Caps

Brendi

9,50 

Suplement ushqimor me probiotikë, prebiotikë dhe rigon. Probiozen ofron një kombinim unik të probiotikëve të specializuar me përqendrim të lartë (përzierje e baktereve të acidit laktik dhe bifidobaktereve), së bashku me prebiotikë (inulinë dhe oligofruktozë) dhe ekstrakt të rigonit. Një kapsulë në ditë ofron 3 miliardë kultura të gjalla të probiotikëve.

 • Probiotikët: Një kombinim i baktereve të acidit laktik (Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus acidophilus & Bifidobacterium bifidus)
 • Prebiotikët: Përbërës specifikë si inulina dhe oligofruktoza, të konsideruara si “ushqimi” i probiotikëve.
 • Rigoni: Simboli i lumturisë në Greqinë e lashtë, bari tradicional i kuzhinës mesdhetare është i pasur me fitonutrientë si timol, karbakol dhe acid rosmarinik. Përbërësit e rigonit janë studiuar gjerësisht për një sërë efektesh të dobishme.
 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

Probiozen

Suplement ushqimor me probiotikë, prebiotikë dhe rigon. Probiozen ofron një kombinim unik të probiotikëve të specializuar me përqendrim të lartë (përzierje e baktereve të acidit laktik dhe bifidobaktereve), së bashku me prebiotikë (inulinë dhe oligofruktozë) dhe ekstrakt të rigonit. Një kapsulë në ditë ofron 3 miliardë kultura të gjalla të probiotikëve.

 • Probiotikët: Një kombinim i baktereve të acidit laktik (Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus acidophilus & Bifidobacterium bifidus)
 • Prebiotikët: Përbërës specifikë si inulina dhe oligofruktoza, të konsideruara si “ushqimi” i probiotikëve.
 • Rigoni: Simboli i lumturisë në Greqinë e lashtë, bari tradicional i kuzhinës mesdhetare është i pasur me fitonutrientë si timol, karbakol dhe acid rosmarinik. Përbërësit e rigonit janë studiuar gjerësisht për një sërë efektesh të dobishme.

Probiozen është i përshtatshëm për:

Personat që duan të pasurojnë dietën e tyre ditore me probiotikë dhe prebiotikë.

Karakteristikat e tij të platinit:

 • Tre miliardë probiotikë të gjallë dhe aktivë për tabletë, rezistent ndaj aciditetit të lëngjeve gastrike
 • E pasur me fibra
 • E vetmja në treg me ekstrakt rigon
 • Prakticiteti (1 tabletë në ditë)
Përbërësit aktivë Sasitë për tabletë
Probiotikët (Lactobacillus rhamnosus 75%, Lactobacillus acidophilus Bifidobacterium bifidus ad 100%) 3×10  CFU*
Prebiotikët (inulina dhe oligofruktoza) 436 mg
Ekstrakti i rigonit 5 mg

Merrni 1 tabletë në ditë, mundësisht para ose gjatë vaktit si shtesë ushqimore ose në përputhje me udhëzimet e mjekut tuaj.

Pa
gluten, konservues, aroma, ngjyra artificiale.

Përmbajtja
15 tableta / 30 tableta

I përshtatshëm për vegjetarianët

Diabetikët
I përshtatshëm për diabetikët.

Mbyllni me kujdes pas përdorimit. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë (deri në 25  ο C), jashtë shikimit dhe të aksesit të fëmijëve. Mbajeni produktin larg nxehtësisë, dritës ose lagështisë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim i një diete të ekuilibruar. Ky produkt nuk ka për qëllim parandalimin, trajtimin ose shërimin e sëmundjeve njerëzore. Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni ilaçe ose përballeni me probleme shëndetësore.

Lloji

tableta

Paketimi

15

Produkt vegjetarian

Po

Brendi

Power of Nature

Origjina

Greqi

SKU: 5200321009569 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara