Zinc Plus C Classic 30s Tabs

Brendi

5,50 

Zinku është një nga mineralet më të rëndësishme për trupin tonë. Ai ruhet kryesisht në muskuj, kocka dhe lëkurë. Tek meshkujt, përqindja më e lartë e zinkut në trup mund të gjendet në gjëndrën e prostatës. Megjithatë, është e nevojshme për funksionimin e duhur të çdo qelize njerëzore.

Zinc Plus C ofron sasinë e zinkut të nevojshme për funksionimin e duhur të trupit. Si një element gjurmë, zinku kërkohet në sasi shumë të vogla, ndaj është e rëndësishme që këto pak miligramë të jenë shumë të absorbueshëm. Kripa e citratit të zinkut në këtë sasi specifike dhe në kombinim me vitaminën C, siguron biodisponueshmërinë maksimale të tij.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

Zink Plus C

Zinku është një nga mineralet më të rëndësishme për trupin tonë. Ai ruhet kryesisht në muskuj, kocka dhe lëkurë. Tek meshkujt, përqindja më e lartë e zinkut në trup mund të gjendet në gjëndrën e prostatës. Megjithatë, është e nevojshme për funksionimin e duhur të çdo qelize njerëzore.

Zinc Plus C ofron sasinë e zinkut të nevojshme për funksionimin e duhur të trupit. Si një element gjurmë, zinku kërkohet në sasi shumë të vogla, ndaj është e rëndësishme që këto pak miligramë të jenë shumë të absorbueshëm. Kripa e citratit të zinkut në këtë sasi specifike dhe në kombinim me vitaminën C, siguron biodisponueshmërinë maksimale të tij.

Zinku kontribuon në:

 • Metabolizmi normal i makronutrientëve acid-bazë, karbohidrate, acide yndyrore
 • Funksioni kognitiv normal
 • Sinteza normale e ADN-së
 • Pjellori dhe riprodhim normal
 • Metabolizmi normal i makronutrientëve
 • Sinteza normale e proteinave
 • Ruajtja e kockave normale
 • Ruajtja e flokëve, thonjve dhe lëkurës normale
 • Ruajtja e niveleve normale të testosteronit në gjak
 • Ruajtja e shikimit normal
 • Procesi i ndarjes qelizore

Zinku dhe vitamina C kontribuojnë në:

 • Funksioni normal i sistemit imunitar
 • Mbrojtja e qelizave nga stresi oksidativ

Zinc Plus C është një suplement ushqimor i përshtatshëm për:

 • Njerëzit në një dietë më pak të ekuilibruar
 • Burra
 • Njerëzit me nevoja të shtuara
Përbërësit aktivë për tabletë
Zinku (Zn) 16 mg
Vitaminë C 150 mg

Merrni 1 tabletë para vaktit tuaj.

Pa
sheqer, gluten, laktozë, konservues

Përmbajtja
30 tableta

Shtatzënia/Ushqyerja me gji
Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, jeni nën mjekim ose keni probleme shëndetësore.

Mbyllni me kujdes pas përdorimit. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë (deri në 25 ο C), jashtë shikimit dhe të aksesit të fëmijëve. Mbajeni produktin larg nxehtësisë, dritës ose lagështisë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim i një diete të ekuilibruar. Ky produkt nuk ka për qëllim parandalimin, trajtimin ose shërimin e sëmundjeve njerëzore. Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni ilaçe ose përballeni me probleme shëndetësore.

Lloji

tableta

Paketimi

30

Brendi

Power of Nature

Origjina

Greqi

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara