Arthrosis 30s Tabs

Brendi

12,50 

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

Arthrosis është një suplement dietik i specializuar me një formulë sinergjike që përbëhet nga sulfat glukozaminë, sulfat kondroitine, kolagjen, MSM, shafran i Indisë, si dhe mikronutrientët thelbësorë bakër, mangan dhe vitaminë C.

Arthrosis është një formulë e përbërë nga lëndët ushqyese të mëposhtme:

 • Glikozamina: Përbërës i kërcit të kyçeve. Forma sulfate e glukozaminës demonstron përthithje maksimale.
 • Kondroitina: Përbërës i kërcit të kyçeve. Forma sulfate e kondroitinës demonstron përthithje maksimale.
 • Kolagjeni: Proteina që gjendet në indin lidhës të trupit dhe kyçeve.
 • MSM: Burim natyror i squfurit organik.
 • Shafran i Indisë: Bimë e përdorur tradicionalisht në kuzhinën aziatike. I pasur me fitonutrientë bioaktive me emrin “kurkuminoid”.
 • Vitamina C: Kontribuon në formimin normal të kolagjenit për funksionin normal të kockave dhe kërcit.*
 • Mangani: Kontribuon në ruajtjen e kockave normale dhe në formimin normal të indit lidhës.*
 • Bakri: Kontribuon në mirëmbajtjen e indeve lidhëse normale.*

*Pretendimet zyrtare nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA).

Arthrosis është një suplement ushqimor i përshtatshëm për:

 • Të moshuarit
 • Atletët
 • Njerëz që qëndrojnë gjatë gjithë ditës
 • Njerëzit me kilogramë të tepërt
Përbërësit mg / tabletë % AZHR .*
Sulfati i Glukozaminës 500 mg
Sulfati i kondroitinës 400 mg
MSM 150 mg
Vitaminë C 150 mg 187.5
Kolagjeni 100 mg
Shafran i Indisë 60 mg
Mangani 2 mg 100
Bakri 1 mg 100

 

Të rriturit:
Merrni 1 tabletë, mundësisht pas një vakti si një suplement dietik ose siç përshkruhet nga mjeku juaj.

Pa
sheqer, gluten, laktozë, konservues.

Përmbajtja
30 tableta

Shtatzënia/Ushqyerja me gji
Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni ilaçe ose përballeni me probleme shëndetësore. 

Diabetikët
Konsultohuni me mjekun tuaj

Mbyllni me kujdes pas përdorimit. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë (deri në 25 ο C), jashtë shikimit dhe të aksesit të fëmijëve. Mbajeni produktin larg nxehtësisë, dritës ose lagështisë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim i një diete të ekuilibruar. Ky produkt nuk ka për qëllim parandalimin, trajtimin ose shërimin e sëmundjeve njerëzore. Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni ilaçe ose përballeni me probleme shëndetësore.

Lloji

tableta

Paketimi

30

Nuk përmban

sheqer, gluten, laktozë, konservues

Brendi

Power of Nature

Origjina

Greqi

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara