OstroVit Collagen + Matcha 210 g

Brendi

18,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Collagen + Matcha është një suplement dietik me cilësi të lartë që është burim i katër përbërësve të vlefshëm – Produkti përmban peptide të kolagjenit të hidrolizuar të peshkut, si dhe gjethe çaji jeshil të pluhurosura, L-glutathione të reduktuar dhe vitaminë C. Është një preparat me një përbërje e thjeshtë, e disponueshme në formë pluhuri, e krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Kolagjen + Matcha 210 g

OstroVit Collagen + Matcha është një suplement dietik me cilësi të lartë që është burim i katër përbërësve të vlefshëm – Produkti përmban peptide të kolagjenit të hidrolizuar të peshkut, si dhe gjethe çaji jeshil të pluhurosura, L-glutathione të reduktuar dhe vitaminë C. Është një preparat me një përbërje e thjeshtë, e disponueshme në formë pluhuri, e krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 • Burimi i katër përbërësve të vlefshëm – Një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 2220 mg peptide kolagjeni të hidrolizuara të peshkut, 1000 mg pluhur gjethe çaji jeshil Matcha të standardizuara për 15% polifenole dhe 5% kafeinë dhe 200 mg L-glutathione të reduktuar dhe 80 mg vitaminë C.
 • Përbërje e thjeshtë – Përgatitja përmban vetëm përbërës të dëshiruar, pa aditivë të panevojshëm.
 • 1 racion = 1 lugë = 3500 mg.
 • Efikasiteti – Paketa e produktit përmban 60 porcione të preparatit, që mjaftojnë për dy muaj suplement të rregullt.
 • Forma e rehatshme – Preparati i disponueshëm në formë pluhuri siguron furnizim pa probleme të një suplementi dietik dhe është i shkëlqyeshëm për njerëzit që kanë vështirësi në gëlltitjen e tabletave. Thjesht përzieni produktin me ujë ose përdorni atë si një shtesë për ëmbëlsira ose kokteje.

OstroVit Collagen + Matcha – burim gjithëpërfshirës i përbërësve të vlefshëm

Kolagjeni është një nga proteinat kryesore ndërtuese të trupit, i cili është një polimer natyral dhe një përbërës i rëndësishëm i substancës ndërqelizore të organizmave shtazorë. Për shkak se niveli i kolagjenit në trup zvogëlohet me kalimin e moshës si rezultat i proceseve natyrale të plakjes, ia vlen t’i jepni trupit përbërjen edhe nga jashtë – Kolagjeni shfaqet, p.sh. në kockat ose tendinat e kafshëve dhe është gjithashtu i disponueshëm në formën e suplemente dietike.

Kolagjeni detar i tipit I i përdorur në përgatitjen e OstroVit është një burim i peptideve të kolagjenit të hidrolizuar të peshkut, struktura e të cilit i ngjan kolagjenit njerëzor. Kjo, megjithatë, e bën substancën të absorbohet në mënyrë të përsosur në trupin e njeriut.

 

Matcha – Çaji jeshil japonez i disponueshëm në formë pluhuri, i cili dallohet për ngjyrën e tij intensive. Bëhet fjalë për një infuzion të përgatitur nga gjethet e Camellia sinensis L., të cilat rreth tre javë para vjeljes mbulohen me dyshekë të veçantë që kufizojnë aksesin e dritës së diellit. Kjo, nga ana tjetër, bën që gjethet e bimës të prodhojnë më shumë klorofil dhe të reduktojnë prodhimin e taninës.

Ekstrakti i gjetheve të çajit jeshil matcha pluhur i përdorur në përgatitjen OstroVit është i standardizuar për përmbajtjen e polifenoleve dhe kafeinës, e cila ndikon pozitivisht në cilësinë e suplementit dietik dhe siguron një servis të lartë të përbërësve të vlefshëm në çdo porcion të preparatit.

L-glutathione – një përbërje kimike organike që gjendet natyrshëm në qelizat e trupit të njeriut dhe vendi kryesor i sintezës së tij është mëlçia. Është një tripeptid, i përbërë nga tre aminoacide proteinike – acidi L-glutamik, L-cisteina dhe L-glicinë, e cila ka potencial antioksidues. Me kalimin e moshës dhe nën ndikimin e faktorëve të tillë si stresi, ndotja ose infeksionet, niveli i glutationit në trupin e njeriut zvogëlohet, prandaj mund të jetë e dobishme përdorimi i suplementeve dietike që përmbajnë një përbërje të vlefshme.

Vitamina C , e quajtur edhe acid askorbik, është një përbërje kimike organike e klasifikuar si një vitaminë e tretshme në ujë. Është një substancë ekzogjene që trupi nuk mund ta sintetizojë vetë, prandaj është e nevojshme që të sigurohet komponimi trupit nga jashtë. Përbërësi mund të gjendet në ushqim në fruta dhe perime të freskëta, speca, kohlrabi, portokall ose rrush pa fara e zezë, si dhe në suplementet dietike.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Collagen + Matcha:

Vitamina C ndihmon në prodhimin e duhur të kolagjenit për të siguruar funksionimin e duhur të enëve të gjakut, kockave, kërcit dhe mishit të dhëmbëve, dhëmbëve dhe lëkurës. Për më tepër, ai kontribuon në metabolizmin adekuat të energjisë dhe ndihmon në ruajtjen e funksioneve optimale psikologjike. Acidi L-askorbik gjithashtu mbështet funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe imunitar dhe kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe lodhjes dhe mbështet mbrojtjen e qelizave kundër stresit oksidativ.

Shija

natyrale

Lloji

pluhur

Paketimi

210g

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara