OstroVit Collagen + Vitamin C 200g black currant

Brendi

11,00 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Collagen + Vitamin C është një suplement dietik me cilësi të lartë, i cili është një burim i kolagjenit të hidrolizuar të viçit dhe acidit L-askorbik të vlefshëm. Është një preparat në formë pluhuri, i disponueshëm në shije të ndryshme, i cili është i përsosur si një suplement i dietës së përditshme tek personat fizikisht aktivë dhe ata që kujdesen për një pamje të shëndetshme dhe të bukur.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Kolagjen + Vitamina C 200 g

OstroVit Collagen + Vitamin C është një suplement dietik me cilësi të lartë, i cili është një burim i kolagjenit të hidrolizuar të viçit dhe acidit L-askorbik të vlefshëm. Është një preparat në formë pluhuri, i disponueshëm në shije të ndryshme, i cili është i përsosur si një suplement i dietës së përditshme tek personat fizikisht aktivë dhe ata që kujdesen për një pamje të shëndetshme dhe të bukur.

 • Burimi i kolagjenit të hidrolizuar të viçit – Një porcion i suplementit dietik i siguron trupit deri në 8 766 mg përbërës të vlefshëm.
 • I pasur me vitaminë C – Një pjesë e preparatit përmban 500 mg acid L-askorbik.
 • Variante të ndryshme shije – natyrale, ananasi, pjeshke, apo ndoshta limonadë rrush pa fara e zezë ose mjedër me nenexhik? Një përzgjedhje e gjerë e shijeve do të thotë që të gjithë do të gjejnë një version të suplementit, i cili plotëson preferencat e tyre individuale.
 • 1 racion = 2 lugë .
 • Efikasiteti – Paketimi i produktit përmban 20 porcione të preparatit.
 • Forma e përshtatshme – Suplementi dietik në formën e një pluhuri të tretshëm në ujë siguron një furnizim pa probleme të produktit dhe është një zgjidhje e shkëlqyer për njerëzit që kanë vështirësi në gëlltitjen e tabletave.

OstroVit Kolagjen + Vitamina C – një burim i përbërësve aktivë të vlefshëm

Kolagjeni është një nga proteinat kryesore ndërtuese të trupit, një polimer natyral dhe një përbërës i rëndësishëm i substancës ndërqelizore të organizmave shtazorë. Është një proteinë strukturore, e cila përbën rreth 30% të të gjitha proteinave në trupin e njeriut. Ato mund të gjenden në indin lidhor, enët e gjakut, si dhe në muskuj, lëkurë dhe flokë. Për shkak se niveli i kolagjenit në trup zvogëlohet me kalimin e moshës si rezultat i proceseve natyrore të plakjes, ia vlen t’i jepet trupit përbërjen edhe nga jashtë – Kolagjeni gjendet në kockat ose tendinat e kafshëve dhe është gjithashtu i disponueshëm në formën e ushqimit. suplemente. Kolagjeni i viçit i përdorur në përgatitjen e OstroVit dallohet për biodisponibilitet shumë të mirë, gjë që e bën atë të përthithet lehtësisht në sistemin tretës të njeriut. Përveç kësaj, kolagjeni i viçit nuk ka një erë karakteristike, e cila ndonjëherë mund të shfaqet në suplementet dietike, baza e të cilave është kolagjeni i peshkut.

Vitamina C , e quajtur gjithashtu acid askorbik, është një përbërje kimike organike thelbësore e klasifikuar si vitamina të tretshme në ujë. Është një substancë ekzogjene, të cilën trupi nuk mund ta sintetizojë vetë, prandaj është e nevojshme të sigurohet përbërësi për trupin nga jashtë – Përbërësi gjendet në ushqim në fruta dhe perime të freskëta, speca, kohlrabi, portokall ose rrush pa fara e zezë, si dhe në suplemente dietike.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Kolagjen + Vitamina C

Vitamina C ndihmon në prodhimin e duhur të kolagjenit për të siguruar funksionimin e duhur të enëve të gjakut, kockave, kërcit dhe mishit të dhëmbëve, dhëmbëve dhe lëkurës. Për më tepër, përbërja kontribuon në metabolizmin adekuat të energjisë dhe ndihmon në ruajtjen e funksioneve optimale psikologjike. Acidi L-askorbik gjithashtu mbështet funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe imunitar dhe gjithashtu kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe lodhjes. Substanca rrit përthithjen e hekurit, si dhe ndihmon në rigjenerimin e formës së reduktuar të vitaminës E. Vitamina C mbështet mbrojtjen e qelizave kundër stresit oksidativ dhe ndihmon në ruajtjen e funksionimit të duhur të sistemit imunitar gjatë dhe pas ushtrimeve fizike intensive .

Shija

rrush i zi

Lloji

pluhur

Paketimi

200g

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara