OstroVit Folic Acid 90 tabs

Brendi

5,50 

Brand: 
OstroVit

Acidi folik OstroVit është një suplement dietik me cilësi të lartë që ofron një burim të vitaminës B9, i njohur gjithashtu si acid folik. Është preparati i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me një përbërës të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Acid Folik 90 tableta

Acidi folik OstroVit është një suplement dietik me cilësi të lartë që ofron një burim të vitaminës B9, i njohur gjithashtu si acid folik. Është preparati i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me një përbërës të vlefshëm.

 • Burimi i acidit folik – një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 800 ug vitaminë B9.
 • 1 porcion = 1 tabletë.
 • Efikasiteti – paketa e produktit përmban 90 porcione të preparatit, që mjaftojnë për tre muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – preparati disponohet në formën e tabletave që gëlltiten lehtë për furnizim pa probleme të suplementit dietik.

Acidi folik OstroVit – burim i vitaminës B9

Acidi folik – një përbërje kimike organike e klasifikuar si një vitaminë B e tretshme në ujë. Është një substancë që shpesh quhet edhe vitamina B9. Pas gëlltitjes, me ndihmën e enzimave specifike, acidi folik shndërrohet në formën aktive të vitaminës, e cila është 5-metiltetrahidrofolat (5-MTHF), duke e lejuar përbërjen të kryejë funksionet e duhura në trup.

Acidi folik u izolua fillimisht nga gjethet e spinaqit, por burimet e përbërjes përfshijnë perime të ndryshme jeshile të errët, të tilla si lakra jeshile, lakrat e Brukselit dhe majdanozi, si dhe bishtajore të thata, produkte drithërash dhe të brendshmet. Komponimi mund të furnizohet gjithashtu me trupin me suplemente dietike.

Vetitë e përbërësve që përmban Acidi Folik OstroVit

Folati ndihmon në sintezën e duhur të aminoacideve dhe është i përfshirë në procesin e ndarjes së qelizave. Përveç kësaj, substanca kontribuon në reduktimin e ndjenjave të lodhjes dhe lodhjes dhe ndihmon në funksionimin e duhur të sistemit imunitar. Folati gjithashtu mbështet mirëmbajtjen e funksionit të duhur mendor dhe mbështet prodhimin normal të gjakut, si dhe mbështet ruajtjen e metabolizmit optimal të homocisteinës. Vitamina B9 gjithashtu kontribuon në rritjen e indeve të nënës gjatë shtatzënisë.

Acidi folik OstroVit është një produkt për gratë që planifikojnë shtatzëninë, janë shtatzënë, si dhe ushqehen me gji (pas konsultimit paraprak me mjekun).

Lloji

tableta

Paketimi

90

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara