OstroVit GABA plus 90 tabs

Brendi

8,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit GABA plus VEGE është një suplement dietik që përmban dy substanca – acidin gama-aminobutirik dhe melatonin. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që kujdesen për rigjenerimin e duhur dhe gjumin me cilësi të lartë.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

Tableta OstroVit GABA plus VEGE 90

OstroVit GABA plus VEGE është një suplement dietik që përmban dy substanca – acidin gama-aminobutirik dhe melatonin. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që kujdesen për rigjenerimin e duhur dhe gjumin me cilësi të lartë.

 • Burimi i dy përbërësve – Një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 750 mg acid gama-aminobutirik dhe 1 mg melatonin.
 • 1 racion = 1 tabletë .
 • Efikasiteti – Paketa përmban 90 racione të produktit.
 • Forma e përshtatshme – Preparati i disponueshëm në tableta të lehta për t’u gëlltitur siguron furnizim pa probleme të suplementit dietik.

OstroVit GABA plus VEGE – një burim përbërësish të vlefshëm

Acidi gama-aminobutirik – GABA – përbërje kimike organike nga grupi i aminoacideve joproteinike. Neurotransmetues që sintetizohet nga glutamati në trup. Është një substancë që gjendet në trupin e njeriut kryesisht në sistemin hipotalamus dhe ekstrapiramidal. Komponimi mund të gjendet edhe në ushqime, në produkte të tilla si çaji jeshil, turshitë, soja dhe produktet e qumështit.

Melatonin – një hormon që gjendet natyrshëm në trupin e njeriut. Është një substancë e prodhuar në sistemin nervor qendror nga gjëndra pineale, e cila është një nga gjëndrat endokrine, e cila është një derivat i triptofanit. Sinteza dhe sekretimi i melatoninës në trup përmirësohet nga errësira, ndërsa drita pengon proceset. Prodhimi natyral i hormonit nga trupi fillon pas perëndimit të diellit dhe është më intensiv në mes të natës, midis orës dy dhe katër.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit GABA plus VEGE

Melatonina ndihmon në zbutjen e ndjenjës subjektive të sindromës së ndryshimit të papritur të zonës kohore dhe efekti i dobishëm arrihet kur konsumohet 0,5 mg pak para se të flini në ditën e parë të udhëtimit dhe disa ditë pas mbërritjes në destinacion. Përveç kësaj, hormoni ndihmon në reduktimin e kohës që duhet për të fjetur dhe efekti i dobishëm ndodh nëse konsumoni 1 mg melatonin pak para se të shkoni në shtrat.

 

Lloji

tableta

Paketimi

90

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5902232617672 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara