OstroVit Glucosamine + MSM + Chondroitin 90 tabs

Brendi

10,50 

Brand: 
OstroVit

Tabletat OstroVit Glucosamine + MSM + Chondroitin 90 është një suplement ushqimor gjithëpërfshirës që përmban tre përbërës të vlefshëm si Glucosamine, MSM dhe Chondroitin. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtësisht, i cili ofron mbështetje gjithëpërfshirëse për njerëzit fizikisht aktivë dhe njerëzit që luftojnë me rritjen e kërkesës për përbërës individualë.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Glucosamine + MSM + Chondroitin 90 tableta

Tabletat OstroVit Glucosamine + MSM + Chondroitin 90 është një suplement ushqimor gjithëpërfshirës që përmban tre përbërës të vlefshëm si Glucosamine, MSM dhe Chondroitin. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtësisht, i cili ofron mbështetje gjithëpërfshirëse për njerëzit fizikisht aktivë dhe njerëzit që luftojnë me rritjen e kërkesës për përbërës individualë.

 • Burimi i tre përbërësve të vlefshëm – preparati përmban 1000 mg sulfat glukozaminë, 400 mg sulfat kondroitin dhe 600 mg metilsulfonilmetan.
 • Forma e përshtatshme – përgatitje në formën e një tablete të lehtë për t’u gëlltitur.
 • 1 racion = 2 tableta.
 • Performanca – një paketë e suplementit është 45 racione të produktit.

OstroVit Glucosamine + MSM + Chondroitin 90 tableta – një shtesë diete gjithëpërfshirëse

Glukozamina është një përbërje kimike organike që është një derivat amin i glukozës. Është një substancë që sintetizohet në trup në sasi të vogla dhe aftësia për ta prodhuar zvogëlohet me kalimin e moshës. Sidoqoftë, përbërja mund t’i furnizohet trupit me ushqim – substanca gjendet në ushqimet e detit – në predha kitinoze të krustaceve, si dhe në formën e shtesave dietike.

Tabletat OstroVit Glucosamine + MSM + Chondroitin 90 përdorin sulfat glucosamine, i cili është një formë e përbërjes që konsiderohet më e disponueshme, gjë që e bën përbërjen të dallohet për biodisponueshmëri më të mirë se format e tjera të substancës.

MSM , ose metilsulfonilmetani, është një përbërje organike e squfurit. Ashtu si glukozamina, shpesh rekomandohet për problemet e kyçeve. Përveç kësaj, squfuri gjithashtu merr pjesë në sintezën e kolagjenit dhe keratinës. Këto substanca janë thelbësore për ruajtjen e flokëve, lëkurës dhe thonjve të fortë dhe të shëndetshëm.

Kondroitina , nga ana tjetër, është një përbërje organike që i përket grupit të mukopolisakarideve, i cili përbëhet nga mbetjet e acidit glukuronik dhe N-acetilgalaktozamina. Është një substancë endogjene që prodhohet natyrshëm në trupin e njeriut, por me kalimin e moshës zvogëlohet përmbajtja e saj në organizëm dhe aftësia për të sintetizuar përbërjen. Megjithatë, substanca gjendet edhe në disa ushqime, si dhe në suplementet dietike.

Në tabletat OstroVit Glucosamine + MSM + Chondroitin 90 është përdorur kondroitin sulfat, pra forma e përbërjes që dallohet për efektivitetin më të lartë në mesin e formave të kondroitinës në dispozicion.

Lloji

tableta

Paketimi

90

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5902232619195 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara