OstroVit Green Tea VEGE 90 caps

Brendi

8,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Green Tea VEGE është një suplement dietik që përmban ekstrakt të gjetheve të çajit jeshil të standardizuar në 50% polifenole. Është një preparat vegan me një përbërje të thjeshtë që disponohet në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë. Është një produkt i krijuar për njerëzit që kujdesen për një shtesë të vlefshme në dietën e tyre.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Çaji jeshil VEGE 90 kapsula

OstroVit Green Tea VEGE është një suplement dietik që përmban ekstrakt të gjetheve të çajit jeshil të standardizuar në 50% polifenole. Është një preparat vegan me një përbërje të thjeshtë që disponohet në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë. Është një produkt i krijuar për njerëzit që kujdesen për një shtesë të vlefshme në dietën e tyre.

 • Burimi i çajit jeshil – një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 500 mg ekstrakt të gjetheve të çajit jeshil të standardizuar në 50% polifenole.
 • Përbërje e thjeshtë – produkti përmban një ekstrakt bimor dhe një guaskë kapsule, pa aditivë dhe mbushës të panevojshëm.
 • I përshtatshëm për vegjetarianë dhe veganë – preparati është pa përbërës me origjinë shtazore.
 • 1 racion = 1 kapsulë .
 • Efikasiteti – paketa e produktit përmban 90 porcione të preparatit, që mjaftojnë për tre muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – preparati, i disponueshëm në formën e kapsulave të lehta për t’u gëlltitur, siguron një furnizim pa probleme të suplementit dietik.

OstroVit Çaji jeshil VEGE – suplement dietik i vlefshëm

Çaji jeshil – Gjethet e çajit kinez të gjinisë Camellia sinensis të cilat i nënshtrohen vetëm avullit dhe tharjes gjatë prodhimit, gjë që ka një efekt pozitiv në ruajtjen e lëndëve ushqyese të vlefshme në strukturat e bimës.

Çaji jeshil e ka origjinën në Kinë, por tashmë njihet dhe përdoret në të gjithë botën. Birra e përgatitur nga gjethet e bimës dallohet për shijen e saj delikate dhe ngjyrën delikate, si dhe për pasurinë e përbërjeve aktive – çaji jeshil përmban shumë substanca të ndryshme biologjikisht aktive, por ndër përbërësit më të rëndësishëm të bimës janë polifenolet, d.m.th. komponimet kimike organike nga grupi i fenoleve, që gjenden natyrshëm në lëndët e para bimore dhe kanë një potencial të fortë antioksidues.

Çaji jeshil mund të konsumohet në formën e një birre, por për njerëzit që nuk e pëlqejnë shijen e lëngut ose që kërkojnë një alternativë interesante për filxhanin klasik të pijes, mund të jetë një zgjidhje e mirë përfshirja e suplementeve dietike me përmbajtje jeshile. ekstrakt çaji në dietën e tyre të përditshme.

Produktet në linjën VEGE CAPSULES janë zhvilluar duke përdorur vetëm përbërës vegan. Për shkak të politikës së sigurisë së lartë të kompanisë dhe faktit që përbërësit alergjikë përdoren në fabrikën e prodhimit, prandaj informacioni mbi mundësinë e ndër-alergjenëve në etiketë. Për më shumë informacion, ju lutemi na kontaktoni me e-mail.

Lloji

kapsula

Paketimi

90

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903246223514 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara