OstroVit Garlic 90 caps

Brendi

7,00 

Brand: 
OstroVit

Hudhra OstroVit është një suplement dietik me cilësi të lartë që është burim i vajit pa erë nga zhardhokët e freskët të hudhrës. Është një preparat i disponueshëm në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre të përditshme me përbërës natyralë.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Hudhra 90 kapsula

Hudhra OstroVit është një suplement dietik me cilësi të lartë që është burim i vajit pa erë nga zhardhokët e freskët të hudhrës. Është një preparat i disponueshëm në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre të përditshme me përbërës natyralë.

 • Një burim i vajit të hudhrës pa erë – Një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 2 mg të përbërjes, që korrespondon me 1000 mg zhardhok të freskët të hudhrës. Përveç kësaj, substanca përmban 50% (1 g) të përbërjes aktive, e cila është alicina.
 • 1 racion = 1 kapsulë .
 • Efikasiteti – Paketa përmban 90 racione të preparatit, që mjaftojnë për tre muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – Përgatitja e disponueshme në formën e kapsulave të lehta për t’u gëlltitur siguron furnizim pa probleme të suplementit.

OstroVit Hudhra – shtojcë e vlefshme dietetike

Hudhra – Allium sativum L. – bimë tuberoze nga familja Amaryllidaceae, e njohur dhe e kultivuar në mbarë botën. Për shekuj me radhë, hudhra është përdorur si një erëz me një erë specifike, squfuri, lirimi i së cilës është përgjegjës për një përbërës të njohur si allicin. Aroma e pakëndshme e hudhrës është një mekanizëm mbrojtës që mbron bimën nga dëmtuesit dhe insektet. Në të njëjtën kohë, alicina është një nga përbërësit kryesorë aktivë të pranishëm në bimë, e cila është përgjegjëse për një sërë vetive të vlefshme të hudhrës. Është interesante se alicina formohet në hudhër vetëm si rezultat i dëmtimit të kokës së saj. Prandaj, për të lëshuar një përbërje të vlefshme, duhet të prisni ose shtypni karafilët e bimës.

Ngrënia e hudhrës së papërpunuar shoqërohet me një erë të pakëndshme dhe të neveritshme. Një zgjidhje e mirë mund të jetë përdorimi i preparatit OstroVit, i cili përmban hudhër në një formulë vaji pa erë, e cila lehtëson furnizimin dhe siguron shpërndarjen pa probleme të përbërjeve të vlefshme në trup.

Lloji

kapsula

Paketimi

90

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903246221626 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara