OstroVit Magnez MAX + Vitamins 60 tabs

Brendi

4,00 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Magnesium MAX + Vitamins është një suplement ushqimor gjithëpërfshirës që përmban magnez dhe vitamina të vlefshme. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Magnesium MAX + Vitamina 60 tableta

OstroVit Magnesium MAX + Vitamins është një suplement ushqimor gjithëpërfshirës që përmban magnez dhe vitamina të vlefshme. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 • Burimi i magnezit – një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 56 mg të mineralit në formën shumë të disponueshme të citratit të magnezit.
 • Përmban kompleks vitaminash – në përgatitje mund të gjeni edhe vitaminë C, vitaminë E dhe vitamina B – niacin, tiaminë, riboflavinë, acid folik, biotinë, acid pantotenik, vitaminë B6 dhe B12.
 • 1 porcion = 1 tabletë.
 • Efikasiteti – paketa e produktit përmban 60 porcione të produktit, që mjaftojnë për dy muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – preparati është i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë për një furnizim pa probleme të suplementit dietik.

OstroVit Magnesium MAX + Vitamina – suplement ushqimor gjithëpërfshirës

Magnezi është një element kimik me simbolin Mg. Komponenti mineral që gjendet në trup në sasi të konsiderueshme, për këtë arsye klasifikohet si makronutrient. Në trupin e njeriut, përbërja ruhet kryesisht në kocka dhe muskuj. Burimet ushqyese të magnezit konsiderohen të jenë drithërat me drithëra të plota, si dhe farat dhe arrat.

Vitaminat B janë komponime të tretshme në ujë që duhet t’i jepen trupit në mënyrë të vazhdueshme, pasi trupi nuk është në gjendje t’i sintetizojë ato. Ato gjenden zakonisht në ushqim, si në ushqimet shtazore ashtu edhe në ato bimore. Kështu, vitaminat B mund të gjenden në bishtaja të thata, qumësht dhe produkte qumështi, si dhe vezë, arra, fruta, perime dhe maja, ndër të tjera.

Vitaminat B përfshijnë komponime të tilla si tiamina (vitamina B1), riboflavina (vitamina B2), niacina (vitamina B3), acidi pantotenik (vitamina B5), pirodiksina (vitamina B6), biotina (vitamina B7), acid folik (vitamina B9), dhe gjithashtu kobalaminë (vitamina B12).

Vitamina C është një përbërje kimike organike që i përket grupit të alkooleve polihidroksi. Është një substancë e tretshme në ujë, teprica e së cilës ekskretohet nga trupi me urinë dhe djersë. Natyrisht, vitamina C gjendet në ushqim, kryesisht në perime dhe fruta të freskëta. Acidi askorbik mund të gjendet në acerola, rrush pa fara e zezë, portokall ose luleshtrydhe, si dhe lakra jeshile, lakrat e Brukselit, specat dhe kohlrabi, ndër të tjera.

Vitamina E është një grup i përbërjeve kimike organike të klasifikuara si vitamina të tretshme në yndyrë. Është një përbërës që në trupin e njeriut ruhet kryesisht në indin dhjamor, si dhe në gjëndrat mbiveshkore. Burimet dietike të vitaminës E përfshijnë vajrat bimore, duke përfshirë vajin e ullirit dhe vajin e lulediellit, si dhe arrat dhe mikrobet e farave të drithërave.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Magnezi MAX + Vitamina

Magnezi kontribuon në reduktimin e ndjenjave të lodhjes dhe lodhjes, dhe gjithashtu ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të elektroliteve. Përbërësi mbështet funksionimin e duhur të muskujve dhe sistemit nervor, dhe ndihmon në ruajtjen e dhëmbëve dhe kockave të shëndetshme. Është një përbërës që luan një rol në procesin e ndarjes së qelizave, dhe gjithashtu mbështet sintezën optimale të proteinave.

vitamina B. Tiamina ndihmon në funksionimin e duhur të zemrës dhe riboflavina mbështet funksionimin optimal të sistemit nervor. Nga ana tjetër, niacina mbështet mirëmbajtjen e funksioneve normale psikologjike, dhe acidi pantotenik ndihmon në mbajtjen e performancës mendore në një nivel normal. Vitamina B6 mbështet funksionin e duhur të sistemit imunitar, ndërsa folati ndihmon në sintezën e duhur të aminoacideve. Biotina mbështet mirëmbajtjen e flokëve dhe lëkurës së shëndetshme, ndërsa vitamina B12 kontribuon në reduktimin e ndjenjave të lodhjes dhe lodhjes.

Vitamina C ndihmon në ruajtjen e funksionimit të duhur të sistemit imunitar gjatë dhe pas ushtrimeve intensive. Përveç kësaj, ai mbështet prodhimin e duhur të kolagjenit për funksionimin optimal të enëve të gjakut, kockave, kërcit dhe mishrave të dhëmbëve, si dhe dhëmbëve dhe lëkurës. Substanca gjithashtu kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të energjisë dhe funksionimin e duhur të sistemit nervor. Vitamina C gjithashtu ndihmon në reduktimin e ndjenjave të lodhjes dhe lodhjes, dhe për më tepër, ajo mbështet mirëmbajtjen e funksioneve normale psikologjike dhe ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Vitamina E ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Lloji

tableta

Paketimi

60

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara