OstroVit Melatonin 180 tabs

Brendi

4,80 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Keep Sleep Melatonin është një suplement dietik me cilësi të lartë që është burim i melatoninës. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i cili rekomandohet veçanërisht për personat që punojnë me turne, si dhe udhëtojnë dhe shpesh ndryshojnë zonat kohore.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Keep Sleep Melatonin 180 tableta

OstroVit Keep Sleep Melatonin është një suplement dietik me cilësi të lartë që është burim i melatoninës. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i cili rekomandohet veçanërisht për personat që punojnë me turne, si dhe udhëtojnë dhe shpesh ndryshojnë zonat kohore.

 • Burimi i melatoninës – Një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 1 mg përbërës të vlefshëm.
 • 1 porcion = 1 tabletë.
 • Efikasiteti – Paketa e përgatitjes përmban 180 racione të produktit.
 • Forma e përshtatshme – Preparati disponohet në formën e tabletave që gëlltiten lehtë dhe siguron furnizim pa probleme të suplementit dietik.

OstroVit Keep Sleep Melatonin – mbështetje gjatë natës për trupin

Melatonina është një hormon që gjendet natyrshëm në trupin e njeriut. Substanca prodhohet në sistemin nervor qendror nga gjëndra pineale, e cila është një nga gjëndrat endokrine dhe është një derivat i triptofanit. Sinteza dhe sekretimi i melatoninës në trup rritet nga errësira, ndërsa drita pengon rrjedhën e proceseve. Prodhimi natyral i hormonit nga trupi fillon pas perëndimit të diellit dhe është më intensiv në mes të natës, midis orës dy dhe katër. Kjo është arsyeja pse melatonina shpesh quhet hormoni i errët ose hormoni i gjumit. Meqenëse niveli i prodhimit të përbërjes zvogëlohet me kalimin e moshës dhe një rënie graduale e përqendrimit të substancës mund të vërehet që në moshën 40-vjeçare, ia vlen të merret parasysh edhe furnizimi i melatoninës në trup nga jashtë.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Keep Sleep Melatonin

Melatonina ndihmon në zbutjen e ndjenjës subjektive të sindromës së ndryshimit të menjëhershëm të zonës kohore dhe efekti i dobishëm arrihet kur 0,5 mg konsumohet pak para gjumit në ditën e parë të udhëtimit dhe për disa ditë pas mbërritjes në destinacion, kështu që suplementi dietik. mund të jetë i dobishëm gjatë udhëtimeve të shpeshta dhe “jet-lag”.

Melatonina ndihmon në reduktimin e kohës që duhet për të fjetur dhe efekti i dobishëm ndodh kur 1 mg melatonin konsumohet pak para se të shkoni në shtrat.

Lloji

tableta

Paketimi

180

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara