OstroVit Mg + B6 90 tabs

Brendi

4,80 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Mg + B6 është një suplement dietik me cilësi të lartë i cili përmban magnez në formën shumë të absorbueshme të citratit të magnezit dhe vitaminës B6. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për atletët dhe njerëzit që dallohen nga një kërkesë e shtuar për përbërës të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Mg + B6 90 skeda

OstroVit Mg + B6 është një suplement dietik me cilësi të lartë i cili përmban magnez në formën shumë të absorbueshme të citratit të magnezit dhe vitaminës B6. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për atletët dhe njerëzit që dallohen nga një kërkesë e shtuar për përbërës të vlefshëm.

 • Burimi i magnezit dhe vitaminës B6 – një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 375 mg magnez në formën shumë të absorbueshme të citratit të magnezit dhe 5 mg vitaminë B6.
 • 1 racion = 3 tableta .
 • Performanca – paketa e produktit përmban 30 racione.
 • Forma e përshtatshme – preparati është i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë për një furnizim pa probleme të suplementit dietik.

OstroVit Mg + B6 – një burim i mikronutrientëve të vlefshëm

Magnezi – elementi kimik me simbolin Mg. Është një mineral që gjendet në trup në sasi të konsiderueshme dhe për këtë arsye klasifikohet si makronutrient. Në trupin e njeriut, përbërja ruhet kryesisht në kocka dhe muskuj. Drithërat, farat dhe arrat me drithëra integrale konsiderohen si burime dietike të magnezit.

Vitamina B6 piridoksinë – një përbërës i tretshëm në ujë, që i përket vitaminave B, i cili duhet të furnizohet me sistemin nga jashtë, pasi trupi nuk është në gjendje ta sintetizojë vetë. Komponimi mund të gjendet kryesisht në produktet e drithërave me drithëra të plota, si dhe në të brendshmet dhe bishtajat e thata dhe në shtesat dietike.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Mg + B6

Magnezi kontribuon në reduktimin e ndjenjave të lodhjes dhe lodhjes dhe ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të elektroliteve. Ai gjithashtu mbështet funksionimin e sistemit nervor dhe merr pjesë në ruajtjen e një metabolizmi të shëndetshëm të energjisë. Magnezi gjithashtu promovon funksionimin e duhur të muskujve dhe ndihmon në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm. Përveç kësaj, ai luan një rol në procesin e ndarjes së qelizave dhe kontribuon në ruajtjen e funksioneve optimale psikologjike.

Vitamina B6 kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të energjisë dhe gjithashtu promovon funksionimin e duhur të sistemit nervor. Është një përbërës që merr pjesë në ruajtjen e metabolizmit optimal të proteinave dhe glikogjenit dhe, për më tepër, ndihmon në prodhimin e duhur të rruazave të kuqe të gjakut dhe redukton ndjenjat e lodhjes dhe lodhjes. Komponimi gjithashtu ndihmon në sintezën e shëndetshme të cisteinës dhe mbështet mirëmbajtjen e metabolizmit të duhur të homocisteinës dhe ndihmon funksionimin optimal të sistemit imunitar.

Lloji

tableta

Paketimi

90

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara