OstroVit Oat My Day 200 g strawberry

Brendi

3,60 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Oat My Day është një qull ushqyes që shquhet për pasurimin e tij me fibra dietike. Produkti nuk përmban sheqer të shtuar dhe shija e ëmbël është për shkak të copave të frutave natyrale, të thara në ngrirje dhe një ëmbëlsues me energji të ulët, që është sukraloza. I disponueshëm në katër variante shije të ndryshme, përzierja është një zgjidhje që do të kënaqë oreksin dhe preferencat individuale të konsumatorit, ndërsa thjeshtësia dhe koha e shkurtër e nevojshme për përgatitjen e vaktit do t’ju lejojë të shijoni një rostiçeri të shijshme dhe të shëndetshme edhe gjatë një dite të ngarkuar.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Oat My Day 200 g

OstroVit Oat My Day është një qull ushqyes që shquhet për pasurimin e tij me fibra dietike. Produkti nuk përmban sheqer të shtuar dhe shija e ëmbël është për shkak të copave të frutave natyrale, të thara në ngrirje dhe një ëmbëlsues me energji të ulët, që është sukraloza. I disponueshëm në katër variante shije të ndryshme, përzierja është një zgjidhje që do të kënaqë oreksin dhe preferencat individuale të konsumatorit, ndërsa thjeshtësia dhe koha e shkurtër e nevojshme për përgatitjen e vaktit do t’ju lejojë të shijoni një rostiçeri të shijshme dhe të shëndetshme edhe gjatë një dite të ngarkuar.

 • E pasur me fibra dietike – në një porcion të produktit mund të gjeni rreth 4 g përbërje të vlefshme.
 • Pa sheqer të shtuar – rostiçeri i shëndetshëm përmban një ëmbëlsues me energji të ulët si sukraloza, e cila kontribuon në uljen e përmbajtjes kalorike të vaktit.
 • Variante të ndryshme shije – një luleshtrydhe e ëmbël, një mollë ngrohëse me kanellë, çokollatë e shkrirë në gojë, apo ndoshta një dyshe e ëmbël e thartë në formën e kivit dhe bananes? Me një sërë opsionesh, të gjithë mund të gjejnë një produkt që do të kënaqë oreksin dhe shijet e tyre.
 • Shpejtësia dhe thjeshtësia – 5 minuta – kaq duhet për të përgatitur tërshërën e shijshme OstroVit My Day.
 • Formula vegane – përzierja nuk përmban produkte shtazore, kështu që do të përshtatet edhe në menunë e njerëzve që respektojnë kufizime të veçanta diete.
 • Zëvendësuesi i përsosur për mëngjes ose çdo vakt tjetër.

Fibra dietike – një komponent i vlefshëm i dietës ditore

Fibra dietike është një përzierje e substancave polisakaride dhe jo polisakaride me origjinë bimore. Këto janë komponime që nuk treten ose nuk absorbohen në traktin tretës të njeriut, kjo është arsyeja pse ato shpesh quhen substanca të mbetura. Mund të dallohen dy fraksione të fibrave dietike – fibra e tretshme dhe fibra e patretshme, të cilat zakonisht gjenden në ushqim, duke përfshirë tërshërën.

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) rekomandon që çdo ditë, së bashku me dietën, t’i siguroni trupit një minimum prej 25 g fibra dietike. Si të sigurohet një furnizim adekuat i përbërësit të vlefshëm? Fillimi i ditës me një bollgur ushqyes si OstroVit Oat My Day mund të jetë një zgjidhje e mirë.

Shija

dredhëz

Lloji

pluhur

Paketimi

200g

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903933913339 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara