OstroVit Pharma PRO-60 BIOTIC LactoSpore 60 caps

Brendi

9,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Pharma PRO-60 BIOTIC LactoSpore® është një suplement dietik me cilësi të lartë që ofron një burim të kulturave bakteriale të gjalla Bacillus coagulans MTCC 5856 LactoSpore. Produkti përmban gjithashtu inulinë natyrale që rrjedh nga çikorja. Ky është një preparat nga linja elitare e OstroVit Pharma, e disponueshme në formën e kapsulave të lehta për t’u gëlltitur, e krijuar për konsumatorët e ndërgjegjshëm që kujdesen të plotësojnë dietën e tyre me përbërës të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Pharma PRO-60 BIOTIC LactoSpore® 60 kapsula

OstroVit Pharma PRO-60 BIOTIC LactoSpore® është një suplement dietik me cilësi të lartë që ofron një burim të kulturave bakteriale të gjalla Bacillus coagulans MTCC 5856 LactoSpore. Produkti përmban gjithashtu inulinë natyrale që rrjedh nga çikorja. Ky është një preparat nga linja elitare e OstroVit Pharma, e disponueshme në formën e kapsulave të lehta për t’u gëlltitur, e krijuar për konsumatorët e ndërgjegjshëm që kujdesen të plotësojnë dietën e tyre me përbërës të vlefshëm.

 • Burimi i kulturave bakteriale të gjalla Bacillus coagulans MTCC 5856 LactoSpore® – një porcion i produktit i siguron trupit 1 x 109CFU.
 • I pasuruar me inulinë natyrale – suplementi dietik përmban inulinë që rrjedh nga çikorja.
 • Shërbimi i rekomanduar ditor = 1 kapsulë.
 • Efikasiteti – paketa e produktit përmban 60 porcione të produktit, që mjaftojnë për dy muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – preparati është i disponueshëm në formën e kapsulave të lehta për t’u gëlltitur për një furnizim pa probleme të suplementit dietik.
 • I përshtatshëm për vegjetarianët dhe veganët – produkti nuk përmban përbërës me origjinë shtazore.

OstroVit Pharma PRO-60 BIOTIC LactoSpore® – burim i vlefshëm i kulturave të gjalla bakteriale

Bacillus coagulans , dikur i quajtur edhe Lactobacillus sporogenes, është një lloj unik i kulturave bakteriale të gjalla që prodhojnë një formë spore në formën e endosporeve. Këto janë baktere që dallohen nga qëndrueshmëria dhe rezistenca e tyre e jashtëzakonshme ndaj kushteve të vështira mjedisore – duke përfshirë temperaturat e larta ose acidin që gjendet në traktin tretës. Kjo i bën ata të arrijnë në zorrët të sigurta, ku prodhojnë acid laktik L(+), forma më e dobishme e përbërjes. Përveç kësaj, ato tregojnë qëndrueshmëri të lartë gjatë përpunimit dhe ruajtjes, duke i lejuar ato të përdoren në suplemente dietike.

Bakteret LactoSpore® janë kultura të baktereve të gjalla vegane që kanë marrë statusin GRAS sipas Administratës Amerikane të Ushqimit dhe Barnave (FDA) dhe konsiderohen të sigurta për përdorim të përgjithshëm.

Inulina është një përbërës i përbërë nga më shumë se 30 molekula të sheqernave të thjeshta që janë të lidhura me lidhje β-2,1-glikozidike në një zinxhir të padegëzuar. Është një polisaharid me origjinë bimore, i cili është një rezervë. Është një përbërës që nuk tretet në traktin e sipërm gastrointestinal dhe transportohet në formë të patretur në zorrën e trashë, ku i nënshtrohet fermentimit bakterial në zorrën e trashë.

Lloji

kapsula

Paketimi

60

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903933905877 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara