OstroVit Pharma Thyroid Aid 90 caps

Brendi

9,90 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Pharma Thyroid Aid është një suplement ushqimor gjithëpërfshirës që përmban deri në 9 përbërës të vlefshëm, përfshirë. L-tirozina, inulina dhe ekstrakt i leshterik japoneze. Është një preparat nga linja elitare OstroVit Pharma, e disponueshme në formën e kapsulave të gëlltitura lehtësisht, e krijuar për konsumatorët e ndërgjegjshëm që kujdesen për funksionimin e duhur të gjëndrës tiroide.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Pharma Thyroid Aid 90 kapsula

OstroVit Pharma Thyroid Aid është një suplement ushqimor gjithëpërfshirës që përmban deri në 9 përbërës të vlefshëm, përfshirë. L-tirozina, inulina dhe ekstrakt i leshterik japoneze. Është një preparat nga linja elitare OstroVit Pharma, e disponueshme në formën e kapsulave të gëlltitura lehtësisht, e krijuar për konsumatorët e ndërgjegjshëm që kujdesen për funksionimin e duhur të gjëndrës tiroide.

 • Burimi i përbërësve të vlefshëm – Një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 500 mg L-tirozinë, 57 mg magnez, 135 mg ekstrakt rrënjë ashwagandha, 100 mg inulinë dhe 15 mg zink, 100 μg selen, 15 mg ekstrakt leshterik japonez, 5 mg vitaminë B6 dhe 2,5 μg vitaminë B12.
 • 1 racion = 3 kapsula.
 • Efikasiteti – Paketa e produktit përmban 30 porcione të preparatit, të cilat mjaftojnë për një muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – Preparati, i disponueshëm në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, siguron një furnizim pa probleme të suplementit dietik.

OstroVit Pharma Thyroid Aid – suplement ushqimor gjithëpërfshirës

L-tirozina – aminoacid endogjen, i cili në trupin e njeriut formohet nga një aminoacid tjetër, që është fenilalanina. Tirosina gjithashtu mund të furnizohet në trup me produkte me shumë proteina, si mishi, peshku ose bishtajore të thata.

Magnezi – makroelement me simbolin Mg, i cili në trupin e njeriut ruhet kryesisht në kocka dhe muskuj. Është një përbërës që mund të gjendet në drithërat me drithëra, bishtajore të thata, si dhe në arrat dhe perimet me gjethe jeshile.

Ekstrakti i rrënjës së Ashwagandha – ekstrakt nga rrënja e një bime që i përket familjes së natës, e njohur gjithashtu si ashwagandha ose xhensen indian. Rrënja e Ashwagandha karakterizohet nga një erë e fortë dhe pasuri e substancave aktive – është kryesisht një burim me anolide, alkaloide dhe vitaferinë A.

Inulin – polisaharid me origjinë bimore, i cili është një dyqan rezervë. Është një përbërës që nuk tretet në traktin e sipërm gastrointestinal dhe transportohet në formë të patretur në zorrën e trashë, ku i nënshtrohet fermentimit bakterial në zorrën e trashë.

Zinku – mineral me simbolin Zn, i cili gjendet në produkte si mishi i kuq, shpendët, bishtajoret e thata, arrat dhe drithërat me drithëra.

Seleni – mineral me simbolin Se, i cili mund të gjendet kryesisht në produktet me shumë proteina, përfshirë. në të brendshmet, vezët ose peshku. Arrat braziliane dhe ushqimet e detit janë gjithashtu burime të vlefshme të këtij elementi.

Ekstrakt leshterik japonez – leshterik – ekstrakt nga speciet e algave kafe të ngrënshme, e cila është një burim natyror i jodit.

Vitamina B6 – piridoksinë – një përbërës i tretshëm në ujë, që i përket vitaminave B, i cili mund të gjendet, përfshirë, në produktet e drithërave me drithëra të plota, si dhe në të brendshmet dhe bishtajoret e thata.

Vitamina B12 – metilkobalamina – përbërje kimike organike, e klasifikuar si një vitaminë B e tretshme në ujë, e cila gjendet natyrshëm në produktet shtazore – përbërësi mund të gjendet në mish, qumësht dhe produkte qumështi, si dhe në peshk dhe ushqim deti.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Pharma Thyroid Aid

Magnezi kontribuon në ekuilibrin e elektroliteve dhe kontribuon në metabolizmin optimal të prodhimit të energjisë. Përveç kësaj, ai mbështet funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe mbështet sintezën e duhur të proteinave.

Zinku kontribuon në funksionimin e duhur të sistemit imunitar dhe mbështet ruajtjen e ekuilibrit të duhur acid-bazë. Për më tepër, ai mbështet mirëmbajtjen e metabolizmit normal të karbohidrateve dhe kontribuon në ruajtjen e metabolizmit optimal të makronutrientëve.

Seleni ndihmon në funksionimin e duhur të gjëndrës tiroide dhe mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar dhe për më tepër, ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Vitamina B6 kontribuon në rregullimin e aktivitetit hormonal dhe kontribuon në ruajtjen e metabolizmit optimal të prodhimit të energjisë, si dhe ndihmon në ruajtjen e funksioneve normale psikologjike.

Vitamina B12 kontribuon në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë dhe luan një rol në procesin e ndarjes së qelizave, dhe për më tepër, kontribuon në uljen e lodhjes dhe lodhjes.

Lloji

kapsula

Paketimi

90

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903246226287 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara