OstroVit Pharma Methyl B-Complex drops 30 ml

Brendi

6,00 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Pharma Methyl B-Complex është një suplement dietik që është burim i formave më të absorbueshme të vitaminave B. Është një preparat nga linja elitare OstroVit Pharma, e disponueshme në formë pikash të përshtatshme për t’u konsumuar, e cila lejon furnizimin pa probleme të suplementit. Është një produkt i krijuar për ata që vlerësojnë cilësinë e lartë, konsumatorët e ndërgjegjshëm që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me mikronutrientë të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

Pika OstroVit Pharma Methyl B-Complex 30 ml

OstroVit Pharma Methyl B-Complex është një suplement dietik që është burim i formave më të absorbueshme të vitaminave B. Është një preparat nga linja elitare OstroVit Pharma, e disponueshme në formë pikash të përshtatshme për t’u konsumuar, e cila lejon furnizimin pa probleme të suplementit. Është një produkt i krijuar për ata që vlerësojnë cilësinë e lartë, konsumatorët e ndërgjegjshëm që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me mikronutrientë të vlefshëm.

 • Burimi i vitaminave B – një porcion i produktit përmban 8 përbërës – 1,1 mg tiaminë, 1,4 mg riboflavinë, 16 mg niacinë, 6 mg acid pantotenik, 1,4 mg piridoksinë, 50 ug biotinë dhe 200 ug acid folik dhe 2,5 ug metilkobalaminë.
 • 1 racion = 10 pika .
 • Performanca – paketa e produktit përmban 66 porcione suplementi dietik, që mjafton për dy muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – suplementi dietik me pika mundëson furnizim të shpejtë, të lehtë dhe pa probleme të përbërësve të vlefshëm. Përgatitja nuk kërkon pirjen e gllënjkave dhe është e shkëlqyeshme për njerëzit që kanë vështirësi në gëlltitjen e tabletave.

OstroVit Pharma Methyl B-Complex – pasuri me vitamina B

Vitaminat B janë komponime të tretshme në ujë që duhet t’i jepen trupit në mënyrë të vazhdueshme, pasi trupi nuk është në gjendje t’i sintetizojë ato në mënyrë natyrale. Ato gjenden zakonisht në ushqime – ato mund të gjenden në bishtajore të thata, qumësht dhe produkte qumështi, si dhe në vezë, arra, fruta, perime ose maja, ndër të tjera. Vitaminat B përfshijnë komponime të tilla si tiamina (vitamina B1), riboflavina (vitamina B2), niacina (vitamina B3), acidi pantotenik (vitamina B5), piridoksina (vitamina B6), biotina (vitamina B7), acid folik (vitamina B9), dhe kobalaminë (vitamina B12).

Suplementi dietik OstroVit Pharma Methyl B-Complex në pika përdor format më të absorbueshme dhe të biodisponueshme të komponimeve, gjë që e bën preparatin një burim të vlefshëm të mikronutrientëve të vlefshëm.

Karakteristikat e përbërësve të përfshirë në OstroVit Pharma Methyl B-Complex:

OstroVit Pharma Methyl B-Complex në pika është një burim i vitaminave B , shumica e të cilave kontribuojnë në ruajtjen e metabolizmit normal të energjisë dhe ndihmon në funksionimin e duhur të sistemit nervor. Përveç kësaj, vitamina B1, B3 dhe B12 mbështesin ruajtjen e funksioneve normale psikologjike. Komponimet që i përkasin vitaminave B, si riboflavina dhe niacina , kontribuojnë në reduktimin e ndjenjave të lodhjes dhe lodhjes. Biotina mbështet mirëmbajtjen e metabolizmit normal të makronutrientëve dhe ndihmon në ruajtjen e flokëve dhe lëkurës së shëndetshme, ndërsa tiamina mbështet funksionin normal të zemrës. Përveç kësaj, acidi pantotenik ndihmon në mbajtjen e performancës mendore në një nivel normal.

Lloji

pika

Paketimi

30ml

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903933907581 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara