OstroVit Vitamin B12 Methylcobalamin 200 tabs

Brendi

7,80 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Vitamina B12 Metilkobalamina është një suplement dietik me cilësi të lartë, i cili është burim i vitaminës B, në formën më të mirë – metilkobalaminë. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me një mikronutrient të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Vitamina B12 Methylocobalamin 200 tableta

OstroVit Vitamina B12 Metilkobalamina është një suplement dietik me cilësi të lartë, i cili është burim i vitaminës B, në formën më të mirë – metilkobalaminë. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me një mikronutrient të vlefshëm.

 • Burimi i vitaminës B12 në formën më të mirë – një porcion i suplementit dietik përmban 100 µg metilkobalaminë – një përbërës që përthithet shumë më shpejt dhe qëndron në trup për më gjatë, krahasuar me format e tjera të vitaminës B12.
 • 1 porcion = ¼ tabletë .
 • Performanca – paketa e produktit përmban deri në 800 racione të preparatit, e cila është e mjaftueshme për shumë muaj suplement.
 • Forma e përshtatshme – preparati disponohet në formën e tabletave që gëlltiten lehtë.
 • I përshtatshëm për vegjetarianë dhe veganë – suplementi dietik nuk përmban përbërës me origjinë shtazore.

OstroVit Vitamina B12 Metilkobalamina – një burim i vitaminës B12 të përthithur mirë

Vitamina B12 , e njohur gjithashtu si kobalamina ose vitamina e kuqe, është një përbërje kimike organike e klasifikuar si një vitaminë B e tretshme në ujë. Është një substancë organometalike në të cilën ekzistojnë lidhje midis joneve metalike (në këtë rast kobaltit) dhe molekulave dhe anioneve të ndryshme.

Vitamina B12 gjendet natyrshëm në produktet shtazore. Komponimi mund të gjendet në mish, qumësht dhe produkte qumështi, si dhe në peshk dhe ushqim deti. Disa produkte vegane, të tilla si pijet me bazë bimore dhe drithërat e mëngjesit, janë gjithashtu të pasuruara me këtë substancë, me synimin për të siguruar një furnizim adekuat të përbërjes midis njerëzve që kufizojnë ose eliminojnë produktet shtazore, të cilat janë një burim natyror i mikronutrientit të vlefshëm. , nga dieta e tyre e përditshme.

Vitamina B12 disponohet në forma të ndryshme, të cilat ndryshojnë në shkallën e përthithjes dhe asimilueshmërisë. Përgatitja OstroVit përdori metilkobalaminë, një përbërje që karakterizohet nga biodisponibilitet i lartë dhe që absorbohet lehtësisht nga trupi. Është një formë aktive që gjithashtu i siguron trupit grupe metil, falë të cilave rekomandohet veçanërisht tek njerëzit me çrregullime që lidhen me proceset e metilimit. Metilkobalamina përthithet shpejt dhe mbetet në inde më gjatë dhe për më tepër nuk përmban cianid të dëmshëm. Kështu, suplementi dietik OstroVit është një shtesë e vlefshme në dietën e përditshme, e cila siguron furnizimin e mikronutrientit më cilësor.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Vitamina B12 Metilokobalamin:

Vitamina B12 e pranishme në përgatitje:

 • Kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të energjisë,
 • Ndihmon në funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe imunitar,
 • Mbështet mirëmbajtjen e metabolizmit optimal të homocisteinës,
 • Ndihmon në ruajtjen e funksioneve normale psikologjike,
 • Kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe lodhjes,
 • Mbështet prodhimin e duhur të rruazave të kuqe të gjakut,
 • Luan një rol në procesin e ndarjes së qelizave.
Përdorimi i sugjeruar

Merrni 1 racion (1/4 tabletë) në ditë. Produkti është i destinuar për të rriturit.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mos e përdorni produktin si zëvendësues (zëvendësues) për një dietë të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos e hani nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve. Fëmijët dhe gratë në gji nuk duhet ta marrin produktin. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve.

Lloji

tableta

Paketimi

200

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903933902616 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara