OstroVit Magnesium Glycinate 90 caps

Brendi

10,80 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Magnesium Bisglycinate është një suplement dietik me cilësi të lartë, i cili është burim i magnezit në formën e bisglicinatit të magnezit. Është një preparat i disponueshëm në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, i krijuar për personat që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me një përbërës të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Magnesium Glycinate 90 kapsula

OstroVit Magnesium Bisglycinate është një suplement dietik me cilësi të lartë, i cili është burim i magnezit në formën e bisglicinatit të magnezit. Është një preparat i disponueshëm në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, i krijuar për personat që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me një përbërës të vlefshëm.

 • Një burim i magnezit – Një pjesë e suplementit dietik i siguron trupit 400 mg të elementit në formën e bisglicinatit të magnezit.
 • 1 racion = 3 kapsula .
 • Efikasiteti – Paketimi i produktit përmban 30 porcione të preparatit, që mjaftojnë për një muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – Përgatitja është në dispozicion në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, siguron një furnizim pa probleme të një suplementi dietik.

OstroVit Magnezi Bisglycinate – një burim i makronutrientëve të vlefshëm

Magnezi – element kimik me simbol Mg. Një përbërës mineral që klasifikohet si makronutrientë sepse gjendet në trupin e njeriut në një sasi të konsiderueshme. Në trupin e njeriut, magnezi ruhet kryesisht në kocka dhe muskuj dhe vetëm 1% e elementit gjendet në gjak. Është një përbërës i shpërndarë gjerësisht në ushqim, i cili gjendet si në produktet shtazore ashtu edhe në ato bimore. Burimet ushqyese të magnezit përfshijnë produktet e drithërave me drithëra, farat e thata të bishtajoreve, si dhe arrat dhe perimet me gjethe jeshile. Përgatitja OstroVit përdor magnez bisglicinat – Magnezi chelate, gjegjësisht komponim që kombinon magnezin me dy molekula të aminoacidit proteinik, që është glicina. Bisglicinati i magnezit është një substancë që dallohet nga biodisponibiliteti i lartë dhe gjithashtu nuk kontribuon në shfaqjen e sëmundjeve të sistemit tretës, gjë që ndikon pozitivisht në cilësinë e produktit dhe efektivitetin e plotësimit.

Vetitë e përbërësve që përmbahen në OstroVit Magnezi Bisglycinate:

Magnezi kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe lodhjes dhe ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të elektroliteve. Përveç kësaj, ai mbështet funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe kontribuon në ruajtjen e metabolizmit të duhur të energjisë. Magnezi gjithashtu mbështet funksionin e duhur të muskujve dhe ndihmon në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm. Përveç kësaj, ai luan një rol në procesin e ndarjes së qelizave dhe mbështet ruajtjen e funksioneve optimale psikologjike.

Përdorimi i sugjeruar

Merrni 1 racion (3 kapsula) në ditë.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mos e përdorni produktin si zëvendësues (zëvendësues) për një dietë të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos e hani nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve. Mos e konsumoni produktin nga fëmijët, gratë shtatzëna ose në gji. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve.

Mbajeni këtë ambalazh të mbyllur mirë në një vend të thatë, në temperaturë 15-25°C. Mbajeni larg rrezet e diellit direkte.

Lloji

tableta

Paketimi

90

Produkt vegan

po

Origjina

Poloni

Brendi

OstroVit

SKU: 5903933914626 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara