OstroVit Vitamin B Complex 90 tabs

Brendi

4,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Vitamin B Complex është një suplement dietik me cilësi të lartë që është burim i vitaminave B. Përgatitja u pasurua gjithashtu me vitaminë C dhe vitaminë E. Është një produkt i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që kujdesen për mbështetjen gjithëpërfshirëse të trupit.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Vitamin B Complex 90 tableta

OstroVit Vitamin B Complex është një suplement dietik me cilësi të lartë që është burim i vitaminave B. Përgatitja u pasurua gjithashtu me vitaminë C dhe vitaminë E. Është një produkt i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që kujdesen për mbështetjen gjithëpërfshirëse të trupit.

 • Një burim i përqendruar i vitaminave B – preparati i siguron trupit 1,1 mg tiaminë, 1,4 mg riboflavinë, 16 mg niacinë, 6 mg acid pantotenik, 1,4 mg vitaminë B6, 50 μg biotinë. , si dhe 200 μg acid folik dhe 2,5 μg vitaminë B12.
 • E pasuruar me vitaminë C dhe E – suplementi dietik përmban 80 mg acid L-askorbik dhe 12 mg vitaminë E.
 • 1 racion = 1 tabletë .
 • Performanca – një paketë e produktit është e mjaftueshme për tre muaj shtesë të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – preparati disponohet në formën e tabletave që gëlltiten lehtë.

Kompleksi i vitaminës B OstroVit – pasuri e mikronutrientëve të vlefshëm

Vitaminat B janë komponime të tretshme në ujë që duhet t’i jepen trupit në mënyrë të vazhdueshme, pasi trupi nuk është në gjendje t’i sintetizojë ato. Ato gjenden zakonisht në ushqim, si në ushqimet shtazore ashtu edhe në ato bimore. Kështu, vitaminat B mund të gjenden në bishtaja të thata, qumësht dhe produkte qumështi, si dhe vezë, arra, fruta, perime dhe maja, ndër të tjera.

Vitaminat B përfshijnë komponime të tilla si tiamina (vitamina B1), riboflavina (vitamina B2), niacina (vitamina B3), acidi pantotenik (vitamina B5), piridoksina (vitamina B6), biotina (vitamina B7), acid folik (vitamina B9), dhe kobalaminë (vitamina B12).

Në përgatitjen OstroVit Vitamin B Complex, përveç vitaminave B, mund të gjeni edhe vitaminën C , një përbërës ekzogjen i tretshëm në ujë, i cili quhet acid askorbik. Është një substancë organike nga grupi i alkooleve polihidroksi që gjendet natyrshëm në fruta dhe perime, duke përfshirë acerola, rrush pa fara e zezë, limon, kohlrabi, majdanoz ose spec i kuq.

Suplementi dietik është gjithashtu një burim i vitaminës E në formën e acetatit DL-alfa-tokoferil. Është një vitaminë e tretshme në yndyrë, që do të thotë se një furnizim me yndyrë është gjithashtu i nevojshëm për përthithjen e duhur të saj. Është një substancë e ruajtur kryesisht në indin dhjamor dhe në gjëndrat mbiveshkore, e cila quhet “vitamina e rinisë”. Vitamina E mund t’i jepet trupit me dietën e përditshme – përbërësi gjendet në vajrat bimore, si vaji i ullirit, vaji i lulediellit dhe vaji i misrit, si dhe arra dhe mikrobet e farave të drithërave, ndër të tjera.

Kompleksi i vitaminës B OstroVit është një preparat që ofron mbështetje gjithëpërfshirëse për trupin e njeriut, duke i siguruar trupit vitamina B dhe vitaminë C ose vitaminë E. Është një produkt me cilësi të lartë që ndihmon në sigurimin e një furnizimi adekuat të mikronutrientëve të vlefshëm.

Vetitë e përbërësve që përmban kompleksi vitaminë B OstroVit

Vitaminat B , përveç acidit folik, kontribuojnë në ruajtjen e metabolizmit normal të energjisë. Përveç kësaj, shumica e përbërësve nga ky grup ndihmojnë në funksionimin e duhur të sistemit nervor. Vitaminat si tiamina, niacina ose kobalamina mbështesin ruajtjen e funksioneve optimale psikologjike dhe riboflavina mbështet mbrojtjen e qelizave kundër stresit oksidativ.

Vitamina B1 mbështet funksionin e duhur të zemrës dhe vitamina B2 ndihmon në ruajtjen e mukozës normale dhe qelizave të kuqe të gjakut dhe mbështet ruajtjen e lëkurës së shëndetshme dhe ruajtjen e shikimit normal. Për më tepër, si riboflavina ashtu edhe niacina kontribuojnë në reduktimin e lodhjes dhe lodhjes.

Acidi pantotenik i pranishëm në preparat ndikon në sintezën dhe metabolizmin e duhur të hormoneve steroide, vitaminës D dhe disa neurotransmetuesve, dhe gjithashtu ndihmon në ruajtjen e performancës mendore në një nivel të duhur. Nga ana tjetër, vitamina B6 kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të proteinave dhe glikogjenit, si dhe ndihmon në funksionimin e duhur të sistemit imunitar dhe mbështet rregullimin e aktivitetit hormonal.

Biotina e përdorur në suplementin dietik kontribuon në ruajtjen e metabolizmit optimal të makronutrientëve dhe ndihmon në ruajtjen e flokëve dhe lëkurës së shëndetshme . Nga ana tjetër, vitamina B12 luan një rol në procesin e ndarjes së qelizave, dhe gjithashtu ndihmon në ruajtjen e metabolizmit normal të homocisteinës.

Produkti përmban gjithashtu vitaminë C , e cila ndihmon në prodhimin e duhur të kolagjenit për të siguruar funksionimin e duhur të enëve të gjakut, kockave, kërcit dhe mishit të dhëmbëve, si dhe lëkurës dhe dhëmbëve, dhe gjithashtu rrit përthithjen e hekurit dhe nxit rigjenerimin e formë e reduktuar e vitaminës E. Për më tepër, ajo ndihmon në ruajtjen e funksionimit të duhur të sistemit imunitar gjatë dhe pas ushtrimeve fizike intensive. Nga ana tjetër, vitamina E e përdorur në përgatitje kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Lloji

tableta

Paketimi

90

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5902232610949 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara