OstroVit Vitamin D3 4000 IU softgels 120 caps

Brendi

8,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Vitamina D3 4000 IU është një suplement dietik me cilësi të lartë që është burim i një mikronutrienti, i cili është vitamina D3. Është një preparat i disponueshëm në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, i krijuar për të moshuarit mbi 75 vjeç dhe personat që kanë nevojë të shtuar për vitaminë D3.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Vitamin D 4000 IU 120 kapsula

OstroVit Vitamina D3 4000 IU është një suplement dietik me cilësi të lartë që është burim i një mikronutrienti, i cili është vitamina D3. Është një preparat i disponueshëm në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, i krijuar për të moshuarit mbi 75 vjeç dhe personat që kanë nevojë të shtuar për vitaminë D3.

 • Burimi i vitaminës D3 – Një kapsulë përmban 4000 IU kolekalciferol.
 • I pasuruar me vaj ulliri – Prania e yndyrës në produkt ndikon pozitivisht në përthithjen dhe asimilimin e lëndës aktive.
 • 1 racion = 1 kapsulë
 • Efikasiteti – Paketimi i produktit është i mjaftueshëm për katër muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – Përgatitja në formën e kapsulave me xhel të butë që gëlltiten lehtë siguron një furnizim pa probleme të përbërësit të vlefshëm.

OstroVit Vitamina D3 4000 IU – Pasuri e mikronutrientit të vlefshëm

Vitamina D3 , e njohur edhe si kolekalciferol, është një përbërje kimike organike steroide, e cila i përket grupit të vitaminave të tretshme në yndyrë. Kështu, asimilimi i përbërësit është i lidhur ngushtë me praninë e yndyrave në dietën e përditshme. Vitamina D3 është një substancë, e cila i jepet trupit me ushqim (mund të gjendet në peshqit me vaj deti), si dhe përmes sintezës së lëkurës. Megjithatë, ajo ruhet kryesisht në indin dhjamor dhe në mëlçi. Përveç kolekalciferolit, preparati OstroVit përfshin edhe një burim yndyre, që është vaji i ullirit, i cili ndikon pozitivisht në përthithjen e përbërësit aktiv dhe ka një efekt pozitiv në cilësinë dhe efektivitetin e suplementit dietik.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Vitamina D3 4000 IU

Vitamina D e pranishme në produkt ndihmon në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm dhe në funksionimin e duhur të muskujve dhe për më tepër, ajo mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar. Komponimi gjithashtu ndihmon në përthithjen dhe përdorimin e duhur të kalciumit dhe fosforit dhe në ruajtjen e nivelit të duhur të kalciumit në gjak. Substanca është gjithashtu e përfshirë në procesin e ndarjes së qelizave.

Përdorimi i sugjeruar

Të rriturit e shëndetshëm mbi 75 vjeç – 1 kapsulë në ditë me vakt.

Këshillohet që të bëni një test gjaku 25-(OH) D dhe të konsultoheni me mjekun ose farmacistin përpara përdorimit.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mos e përdorni produktin si zëvendësues (zëvendësues) për një dietë të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos e hani nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve. Fëmijët, gratë shtatzëna ose gjidhënësja nuk duhet ta marrin produktin. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve.

Lloji

kapsula

Paketimi

120

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara