OstroVit Vitamin D3 8000 + K2 60 tabs

Brendi

7,90 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Vitamina D3 8000 IU + K2 është një suplement dietik i cilësisë së lartë, i cili është një burim i vitaminës D3 dhe vitaminës K2 në formën më të mirë të përthithur nga trupi i njeriut MK-7. Është një preparat në formën e tabletave që gëlltiten lehtësisht, i krijuar për njerëzit që dallohen nga një kërkesë e shtuar për mikronutrientë të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Vitamin D3 8000 IU + K2 60 tableta

OstroVit Vitamina D3 8000 IU + K2 është një suplement dietik i cilësisë së lartë, i cili është një burim i vitaminës D3 dhe vitaminës K2 në formën më të mirë të përthithur nga trupi i njeriut MK-7. Është një preparat në formën e tabletave që gëlltiten lehtësisht, i krijuar për njerëzit që dallohen nga një kërkesë e shtuar për mikronutrientë të vlefshëm.

 • Burimi i vitaminës D3 dhe K2 – Një tabletë e suplementit dietik përmban 8000 IU kolekalciferol dhe 200 µg menaquinone-7-MK-7, e cila është forma më e mirë e absorbuar e vitaminës K2 nga trupi i njeriut.
 • 1 porcion = ¼ tabletë .
 • Efikasiteti – Paketimi i preparatit është i mjaftueshëm për 240 porcione suplementi dietik.
 • Forma e përshtatshme – Produkti i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë siguron një furnizim pa probleme të suplementit.

OstroVit Vitamina D3 8000 IU + K2 – një burim i pasur përbërësish të vlefshëm

Vitamina D3 e njohur edhe si kolekalciferol, është një përbërje kimike organike steroide, e cila i përket grupit të vitaminave të tretshme në yndyrë. Kështu, asimilimi i përbërësit është i lidhur ngushtë me praninë e yndyrave në dietën e përditshme. Vitamina D3 është një substancë, e cila i jepet trupit me ushqim (mund të gjendet në peshqit me vaj deti), si dhe përmes sintezës së lëkurës. Megjithatë, ajo ruhet kryesisht në indin dhjamor dhe në mëlçi.

Vitamina K2 , e referuar si menaquinone, është një përbërje kimike organike e klasifikuar si një vitaminë e tretshme në yndyrë. Vitamina K2 ruhet në trupin e njeriut kryesisht në mëlçi. Mund të prodhohet nga bakteret e pranishme në sistemin tretës, të shpërndara në organizëm me ushqim (mund të gjendet si në produktet bimore ashtu edhe në ato shtazore), si dhe në formën e suplementeve dietike. Vitamina K2 MK-7 e përdorur në përgatitjen OstroVit është një formë e përbërjes, e cila përthithet më së miri nga trupi i njeriut, e cila ka një efekt pozitiv në cilësinë e suplementit dietik. Produkti përfshin gjithashtu vitaminën D3, e cila funksionon në mënyrë sinergjike me vitaminën K2, e cila ndikon pozitivisht në efektivitetin e plotësimit.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Vitamina D3 8000 IU + K2

Vitamina D e pranishme në produkt ndihmon në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm dhe në funksionimin e duhur të muskujve dhe për më tepër, ajo mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar. Komponimi gjithashtu ndihmon në përthithjen dhe përdorimin e duhur të kalciumit dhe fosforit dhe në ruajtjen e nivelit të duhur të kalciumit në gjak. Substanca është gjithashtu e përfshirë në procesin e ndarjes së qelizave.

Në suplementin dietik mund të gjeni edhe vitaminën K, e cila kontribuon në koagulimin e duhur të gjakut dhe ndihmon në ruajtjen e kockave të shëndetshme.

Përdorimi i sugjeruar

Konsumoni 1 racion ( ¼ tabletë) në ditë.

Para përdorimit, këshillohet që të bëni një test gjaku 25- (OH) D dhe të konsultoheni me mjekun ose farmacistin tuaj për rezultatet e analizës. Produkti është i destinuar për të rriturit.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Një shtesë diete nuk mund të përdoret si zëvendësues (zëvendësues) për një dietë të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos hani nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve të produktit. Produkti nuk duhet të përdoret nga fëmijët, gratë shtatzëna, nënat me gji dhe personat që marrin antikoagulantë që përmbajnë antagonistë të vitaminës K (p.sh. warfarin dhe acenokumarol). Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël.

Lloji

tableta

Paketimi

60

Produkt vegjetarian

Po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara