Omegalen Ultra Classics 30s Caps

Brendi

12,00 

Kapsula vaj peshku me një shtresë të veçantë filmi për thithjen maksimale pa shije.

Omega 3 është një grup i acideve yndyrore esenciale të pangopura të cilat nuk mund të sintetizohen nga trupi, prandaj është thelbësore që ato të merren nga ushqimi. Nga ky grup i acideve yndyrore Omega 3 dallohen dy: EPA (acidi eicosapentaenoic) dhe DHA (acidi docosahexaenoic).

Marrja ditore e Omega 3 është jashtëzakonisht e rëndësishme, pasi ato janë përgjegjëse për funksionimin e duhur të të gjitha membranave qelizore, pra kontrollin e hyrjes dhe daljes së substancave në qelizat tona.

Çdo xhel i butë Omegalen ULTRA përmban 1000 mg vaj peshku, i cili jep 500 mg EPA dhe 250 mg DHA.

EPA dhe DHA kontribuojnë në funksionimin normal të zemrës.

DHA kontribuon në ruajtjen e funksionit dhe shikimit normal të trurit.

EPA dhe DHA kontribuojnë në funksionimin normal të zemrës.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

Omegalen Ultra

Vaj peshku me përmbajtje 75% të acideve yndyrore omega-3, pa erë dhe pa metale të rënda

Kapsula vaj peshku me një shtresë të veçantë filmi për thithjen maksimale pa shije.

Omega 3 është një grup i acideve yndyrore esenciale të pangopura të cilat nuk mund të sintetizohen nga trupi, prandaj është thelbësore që ato të merren nga ushqimi. Nga ky grup i acideve yndyrore Omega 3 dallohen dy: EPA (acidi eicosapentaenoic) dhe DHA (acidi docosahexaenoic).

Marrja ditore e Omega 3 është jashtëzakonisht e rëndësishme, pasi ato janë përgjegjëse për funksionimin e duhur të të gjitha membranave qelizore, pra kontrollin e hyrjes dhe daljes së substancave në qelizat tona.

Çdo xhel i butë Omegalen ULTRA përmban 1000 mg vaj peshku, i cili jep 500 mg EPA dhe 250 mg DHA.

EPA dhe DHA kontribuojnë në funksionimin normal të zemrës.

DHA kontribuon në ruajtjen e funksionit dhe shikimit normal të trurit.

EPA dhe DHA kontribuojnë në funksionimin normal të zemrës.

Zëvendësimi i yndyrave të ngopura me yndyrna të pangopura në dietë kontribuon në ruajtjen e niveleve normale të kolesterolit në gjak.

Marrja e acidit dokosaheksaenoik (DHA) nga nëna kontribuon në zhvillimin normal të trurit dhe syrit të fetusit dhe të foshnjave që ushqehen me gji.

Të përshtatshme për:

 • Dietë me pak yndyrë
 • Mosha e mesme – e moshuar
 • Studentët
 • Punë me funksion njohës

Omegalen ULTRA i gamës Classics përmban kapsula me një shtresë të veçantë filmi për përthithje maksimale pa shije. Vaji i peshkut Omegalen ULTRA përftohet me distilim molekular dhe komprimim të ftohtë, është i pasur me acide yndyrore të pangopura EPA/DHA. Kombinohet me tokoferol për mbrojtje natyrale antioksiduese.

Përbërësit aktivë për kapsulë: Sasia e atribuar për kapsulë:
Koncentrat i vajit të peshkut 1000 mg
nga të cilat :

– Total Omega 750 mg –               EPA / DHA 500 mg / 2 5 0 mg –               Vitamina E 7,5 mg (62,5% *)

Merrni 1 kapsulë pas vaktit

Pa
sheqer, gluten, laktozë, konservues, aromë, ngjyrues

Përmbajtja
30 kapsula

Shtatzënia/Ushqyerja me gji
Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, jeni nën mjekim ose keni probleme shëndetësore.

Mbyllni me kujdes pas përdorimit. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë (deri në 25 οC), jashtë shikimit dhe arritjes së fëmijëve. Mbajeni produktin larg nxehtësisë, dritës ose lagështisë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim i një diete të ekuilibruar. Ky produkt nuk ka për qëllim parandalimin, trajtimin ose shërimin e sëmundjeve njerëzore. Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni ilaçe ose përballeni me probleme shëndetësore.

Lloji

kapsula

Paketimi

30

Brendi

Power of Nature

Origjina

Greqi

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara