Vitamin B12 1000mg Classics 60s Tabs

Brendi

7,50 

Vitamina B12 kontribuon në:

 • Metabolizmi normal që jep energji.
 • Funksionimi normal i sistemit nervor dhe imunitar.
 • Homocisteinë normale
 • Funksioni normal psikologjik.
 • Qeliza e kuqe normale
 • Reduktimin e lodhjes dhe lodhjes.Ka një rol në procesin e ndarjes së qelizave.
 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

B-Vit 12 1.000μg

Vitamina B12 ose cianokobalamina, është një nga tetë vitaminat e kompleksit B dhe është e dobishme për shumë funksione të trupit tonë. Vitamina B12 gjendet kryesisht në produktet shtazore, ndaj zgjidhet shpesh si suplement ushqimor nga vegjetarianët.

Vitamina B12 kontribuon në*:

 • Metabolizmi normal që jep energji.
 • Funksionimi normal i sistemit nervor dhe imunitar.
 • Homocisteinë normale
 • Funksioni normal psikologjik.
 • Qeliza e kuqe normale
 • Reduktimin e lodhjes dhe lodhjes.
 • Ka një rol në procesin e ndarjes së qelizave.

*Pretendimet zyrtare nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA).

B Vit-12 është një suplement ushqimor i përshtatshëm për:

 • Njerëzit me nivele të ulëta ose mungesë të vitaminës B12
 • Vegjetarianët
 • Personat me përthithje të dëmtuar të B12

Përbërësit aktivë për tabletë
1000mcg Vitamina B12 (40000% RDA*)

Vitamina B12 e serisë Classics Platinum Range jep atë që një vakt i dobët me përbërës shtazorë nuk mund t’i ofrojë trupit. Me këto 500 milionta të një gram cianokobalaminë çdo ditë nevojat specifike të qelizave mbulohen me suplementin më të fuqishëm. Tableta garanton përshtatshmërinë për vegjetarianët.

Të rriturit:
Merrni 1 tabletë, mundësisht para mëngjesit, si shtesë ushqimore, ose sipas udhëzimeve të mjekut tuaj.

Pa
sheqer, gluten, laktozë, konservues

Përmbajtja
60 tableta

Shtatzënia/Ushqyerja me gji
Mos merrni suplemente ushqimore gjatë shtatzënisë ose laktacionit pa lejen e mjekut tuaj.

Një suplement ushqimor nuk duhet të përdoret si zëvendësim i një diete të ekuilibruar mirë.

Mbyllni me kujdes pas përdorimit. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë (deri në 25 ο C), jashtë shikimit dhe të aksesit të fëmijëve. Mbajeni produktin larg nxehtësisë, dritës ose lagështisë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim i një diete të ekuilibruar. Ky produkt nuk ka për qëllim parandalimin, trajtimin ose shërimin e sëmundjeve njerëzore. Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni ilaçe ose përballeni me probleme shëndetësore.

Lloji

tableta

Paketimi

20

Produkt vegjetarian

Po

Brendi

Power of Nature

Origjina

Greqi

SKU: 5200321009842 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara