Calcium Plus Classics 30s Tabs

Brendi

8,90 

Kalcium Plus

Pjesa më e madhe e kalciumit gjendet në kockat dhe dhëmbët tanë dhe përbën afërsisht 2% të peshës së trupit të njeriut. Për shfrytëzimin maksimal të kalciumit, nevojitet mjaftueshmëria e vitaminës D dhe magnezit.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

Kalcium Plus

Pjesa më e madhe e kalciumit gjendet në kockat dhe dhëmbët tanë dhe përbën afërsisht 2% të peshës së trupit të njeriut. Për shfrytëzimin maksimal të kalciumit, nevojitet mjaftueshmëria e vitaminës D dhe magnezit.

Calcium Plus është një formulë e përbërë nga kalcium, vitaminë D dhe magnez që kontribuojnë në:

 • Ruajtja e kockave dhe dhëmbëve normalë*.
 • Funksioni normal i muskujve*.

Kalciumi dhe vitamina D:

 • Ndihmon për të reduktuar humbjen e mineraleve të kockave tek gratë pas menopauzës. Dendësia e ulët minerale e kockave është një faktor rreziku për frakturat e kockave osteoporotike*.
 • Janë të nevojshme për rritjen dhe zhvillimin normal të kockave te fëmijët*.

Përveç kësaj, vitamina D kontribuon në:

 • Absorbimi/shfrytëzimi normal i kalciumit dhe fosforit dhe nivelet normale të kalciumit në gjak*.
 • Ndihmon për të reduktuar rrezikun e rënies që shoqërohet me paqëndrueshmëri posturale dhe dobësi të muskujve. Rënia është një faktor rreziku për frakturat e kockave tek burrat dhe gratë 60 vjeç e lart*.

*Pretendimet zyrtare nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA).

Calcium Plus është një suplement ushqimor i përshtatshëm për:

 • Mungesa e kalciumit
 • Personat me sistem të dobët skeletor
 • Fëmijët dhe adoleshentët
 • Gratë në menopauzë
 • Të rriturit e moshuar
 • Të moshuarit

Përbërësit aktivë për tabletë:

Kalcium (Ca) 400 mg
Magnez (Mg) 130 mg 130 mg
Vitamina D3 (kolekalciferol) 2,5 μg (100 iu)

Calcium Plus siguron përthithjen maksimale të kalciumit dhe është e kombinuar me vitaminë D, në formë bio-disponueshme të D3-kolekalciferolit – dhe magnezit.

Merrni 1-2 tableta, mundësisht pas një vakti

Pa
sheqer, gluten, laktozë, konservues

I përshtatshëm për vegjetarianët

Përmbajtja
30 tableta

Shtatzënia/Ushqyerja me gji
Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni ilaçe ose përballeni me probleme shëndetësore.

Mbyllni me kujdes pas përdorimit. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë (deri në 25 ο C), jashtë shikimit dhe të aksesit të fëmijëve. Mbajeni produktin larg nxehtësisë, dritës ose lagështisë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim i një diete të ekuilibruar. Ky produkt nuk ka për qëllim parandalimin, trajtimin ose shërimin e sëmundjeve njerëzore. Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni ilaçe ose përballeni me probleme shëndetësore.

 

Lloji

tableta

Paketimi

30

Produkt vegjetarian

Po

Brendi

Power of Nature

Origjina

Greqi

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara