MEMO+ 30s Tabs

Brendi

10,50 

Kur mendja juaj ndalon, çfarë mund të bëni? Memo+ është një formulë multivitamine që përmban një gamë të gjerë vitaminash, mineralesh dhe elementësh gjurmë, së bashku me përbërës shumë mbrojtës si Ginkgo Biloba, Glutathione, L-Glutamine dhe Theobromine.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

Kur mendja juaj ndalon, çfarë mund të bëni? Memo+ është një formulë multivitamine që përmban një gamë të gjerë vitaminash, mineralesh dhe elementësh gjurmë, së bashku me përbërës shumë mbrojtës si Ginkgo Biloba, Glutathione, L-Glutamine dhe Theobromine.

Memo+ është një formulë e përbërë nga lëndët ushqyese të mëposhtme:

 • Xhinko biloba (Ginkgo biloba): Pemë endemike e Lindjes së Largët, e cila është përdorur prej shekujsh për të mbështetur aktivitete të ndryshme në trupin e njeriut.
 • Rosmarinus officinalis: Bimë tradicionale, gjethet e së cilës përdoren për qëllime të ndryshme të dobishme.
 • Glutathione: Enzima antioksiduese e prodhuar në qelizat tona, ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ i shkaktuar nga radikalet e lira.
 • L-Glutamine: Aminoacidi që gjendet natyrshëm në trupin e njeriut, i cili merr pjesë në një sërë funksionesh veçanërisht në sinapset neuronale.
 • Teobromina (nga kakao): Një substancë që gjendet në kokrrat e kakaos. Ajo demonstron një veprim stimulues pa ndikuar në sistemin nervor qendror.
 • Magnezi: Kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor*.
 • Acidi pantotenik: Kontribuon në sintezën dhe metabolizmin normal të hormoneve steroide, vitaminës D dhe disa neurotransmetuesve, si dhe në performancën normale mendore.
 • Zinku: Kontribuon në funksionin normal kognitiv.
 • Vitamina Β1, Β6, Β12 dhe Biotina: Kontribuon në funksionin normal psikologjik.

Memo+ është një suplement ushqimor i përshtatshëm për:

 • Funksioni kognitiv normal
 • Performanca normale mendore
 • Njerëzit me kërkesa të larta njohëse
 • Të rriturit mbi 50 vjeç

Përbërësit aktivë për kapsulë:
Magnez 150 mg (40%)*, Teobrominë 100 mg, Ekstrakt Ginkgo Biloba 25 mg, Ekstrakt Rozmarine 25 mg, L-L-Glutamine 20 mg, Vitaminë B 5 10 mg (166,7%)*, Zink 5 mg, L-Glutathione 5 mg, Vitamina B 6 2 mg (142,9%)*, Vitamina B 1 1,40 mg (127,3%)*, Biotina 65 μg (130%)*, Vitamina B 12 2,5 μg (100%)*

Merrni 1 kapsulë para drekës

Pa
sheqer, gluten, laktozë dhe konservues

Përmbajtja
30 kapsula

Shtatzënia/Ushqyerja me gji
Mos merrni asnjë ilaç gjatë shtatzënisë dhe laktacionit, përveç nëse ju këshillon mjeku juaj.

Mbyllni me kujdes pas përdorimit. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë (deri në 25 ο C), jashtë shikimit dhe të aksesit të fëmijëve. Mbajeni produktin larg nxehtësisë, dritës ose lagështisë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim i një diete të ekuilibruar. Ky produkt nuk ka për qëllim parandalimin, trajtimin ose shërimin e sëmundjeve njerëzore. Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni ilaçe ose përballeni me probleme shëndetësore.

Lloji

tableta

Paketimi

30

Brendi

Power of Nature

Origjina

Greqi

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara